Lista ocen Mazda 3 I Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW 2004-2009 (33) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sokolam@mp.pl
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Tutaj ciężko mi się wypowiedzieć. Kupiłem auto używane, po "delikatnej stłuczce". Potem okazało się, że nie była ona wcale taka delikatna. Naprawa kosztowała dużo i niestety póżniej jeszcze kilka niegroźnych awarii, jako pokłosie tego zdarzenia mi się przydarzyło. Była po prostu partacko naprawiona tylko do sprzedaży. Teraz mam nadzieję, że jak na Mazdę przystało nie będzie kłopotów. Zobaczymy z czasem. Znajomy też ma Mazdę i nie wie co to...
~Rafał
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Kilka pierdółek trzeba było naprawić: - urwało się ramię czujnika położenia ksenonów na tylnej osi: sprawnie 30zł - połamał się mechanizm podnoszenia szyby kierowcy: koszt naprawy około 100zł - pękła poduszka olejowa pod silnikiem: koszt naprawy około 200zł - pękł siłownik przy servo od sprzęgła i ciekł przez nie płyn hamulcowy: koszt naprawy około 300zł
~ROBSON
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
nie którzy mogą to uwarzać za powarzną usterkę ale jak mi powiedział mechanik to normalne w camonralle,nawet w mercedesach w dieslu.Zurzywają się uszczelki miedziane pod wtryskiwaczami,a co za tym idzie wydobywa się maź jakby smoła bo się utwardza pod wpływem temp. silnika.Wymiana w normalnym warsztacie z czyszczeniem tego wycieku to 150-250zł
~Stratos6
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
W swoim aucie z drobnych rzeczy musiałem wymienić pompę paliwa (pływak się zatopił), szczęki tylnego hamulca w jednym kole się zblokowały i starły klocki do zera, czujnik ciśnienia spalin, uszczelki pod wtryskami i chłodnicę spalin egr. Z początku często paliły mi się żarówki i nie wiem co było tego powodem
~BrutusFCB
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Czasami przegrzewa się opornik dmuchawy, przez co zostajemy bez nawiewu, ale na szczęście taką kostkę można uzyskać u większości elektromechaników, bądź na szrotach. Dodatkowo oprawki od żarówek jady dziennej topią się, na szczęście nowa oprawka kosztuje 10 zł.
~mario.broos@wp.pl
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Po 600 km co można napisać... Auto Bild niemiecki ADAC i TuV z notą 1,25 wybrały mazdę 3 najmniej awaryjnym samochodem w pierwszych trzech latach eksploatacji. Testowano 199 samochodów.
~Thomsonicus
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Dosyć często przepalają się żarówki reflektorów. Wymiana prosta. Kostki też warto kupić nowe w ASO, bo się przegrzewają a kosztują 5 zł.
~Kierowca Furmanki
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Z drobiazgów, to raczej nic się nie działo. Minus to delikatny lakier. Pod koniec mojej eksploatacji gałka na lewarku się obluzowała.
~onomatopeja
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
żarówki palą sie co miesiąc, wysiada podświetlenie wnętrza, przestaje działac wspomaganie koerownicy, odgłosy z silnika i zawieszenia przerażają

Usterki Mazda 3 I

Mazda 3 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~seba_ab2
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Czasem gasło podświetlenie deski rozdzielczej, po naprawie skrzynki bezpieczników kabiny wszystko wróciło do normy.
Mazda 3 I Hatchback