Lista ocen Mazda 3 I Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW 2004-2009 (37) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kierowca Furmanki
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Pali niewiele. Średnio na cały czas eksploatacji to 5.5l/100km. Przy super emeryckiej i płynnej jeździe można zejść do 3.7l/100km. Minimalne spalanie na trasie 300km miałem 4.5l. Średnio w trasie 5.2l. W mieście ok. 7. Zimą w każdych warunkach litr więcej. Wszystkie wartości przeliczone, a nie z komputera, który wskazuje wg tego jak jest ustawiony. W ukrytym menu trzeba ustawić +10% lub +15% do jego wskazania, aby wartości były...
~Robert1093
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
No właśnie...Było by za dobrze gdybym dawał temu autu same "doskonałe" i "dobre"... Tak jak napisałem na początku- dwie poważniejsze usterki. To zaważyło na ocenie "przeciętnie"...gdyby auto miało z 50000km mniej przebiegu, a usterki byłyby te same to bym dał "złe koszty utrzymania". Ale 220000km to jak 60 lat dla człowieka- jak nic nie boli i nic nie dolega to znaczy że się nie żyje :)
~Mrjac
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Ten silnik pali naprawdę niewiele. W mieście 5 - 5,5 w trasie poniżej 5. Jeżdżę dość normalnie - nie za delikatnie, ale też nie agresywnie. Przy szybkiej dynamicznej jeździe spaliła nieco powyżej 6,5 - ale wtedy naprawdę było ostre 400 km. Przegląd miałem na razie jeden - tanio nie było ale nie planuję wizyty aż do następnego przeglądu rocznego. Koszt przeglądu akceptowalny. Ukłonu dla serwisu za profesjonalne podejście.
~olaf73
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Częste usterki silnika, który jest trudny w naprawie. Nie spotkałem mechanika, który by czegoś nie "spieprzył". Nie polecam regeneracji turbiny tylko nową. Jeden problem może być generowany przez wiele czynników. Części od forda, wiec można znaleźć zamienniki. Lepiej zainwestować w dobrego mechanika.
~Stratos6
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Silnik bardzo mało pali i dużych problemów z nim nie ma, ale często psują się małe rzeczy które trzeba wymienić. Trzeba także pamiętać o uzupełnianiu dodatku do paliwa (do wypalania dpf) jeden litr kosztuje około 250zł i wystacza na około 70 tyś km.
~Maro
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Przy tej mocy - super. W korkach wrocławskich pali 7l. W trasie (ok. 90 km/h): 4,5. Przejechałem na razie 20 tys. Wymieniłem przednie łożysko: z wymianą 450 pln. Nie za tanio... Ale chyba żle trafiłęm. generalnie części nie są bardzo drogie.
~johny doe
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Rewelacja! Bardzo fajne spalanie. Miałem dylemat czy kupić Mazdę czy BMW 1(obydwa modele były w porównywalnej cenie - różnica 3,5k zł), wybrałem Mazdę i jestem zachwycony. BMW pali średnio 1 litr więcej, a ma przewagę tylko 12 KM.
~Rafał
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Auto wiele części dzieli z Focusem MK2 stąd też części nie są drogie a większość napraw nie wymaga specjalistycznego know-how ani sprzętu. Auto jest proste w serwisie a do tego praktycznie nic się nie psuje.
~fajapl@gmail.com
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
bardzo oszczedne auto przesiadlem sie z benzyny na diesel i jestem pod wrazeniem 5,8/100 spalil mi na trasie okolo 700 caly czas autostrada przy predkoscia rzedu 160 170 km/h
Dziennik kosztów dla Mazda 3 I Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
5,8
~Darekj
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Zużycie paliwa dużo wyższe niż na wskazaniach komputera średnio przy jeździe miasto 60% trasa 40% wychodzi 6,3 litra. to trochę za dużo
Mazda 3 I Hatchback