Lista ocen Mazda 3 I Sedan (47) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rogus
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Nie można sie przyczepić do czegokolwiek. Autem jeżdżę już 5 lat i nigdy mnie nie zawiodło. Regularne serwisowanie u pana Henia (nie MIRKA)i wszystko działa. Generalnie bardzo polecam to niepozorne auto. Z gazem nie ma problemu (pośredni wtrysk) i wszystko śmiga. Rdza to bajki, coś tam bierze ale jak sie dba to żadnych problemów nie ma. Autem zrobiłem tylko 50.000 km od początku tego przebiegu na gazie. Zastanawaim sie nad zmianą na coś...
~Ratownik
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Biorąc pod uwagę kwestię wieku samochodu i okres przez który go użytkuję nie mogę narzekać, ponieważ poza wymianą akumulatora i podstawowych rzeczy jak pisałem wcześniej nie musiałem jeszcze nic w nim robić. Muszę jeszcze wymienić żarówkę w popielniczce i żarówkę od tylnego przeciwmgielnego. I zgubiłem czujnik temperatury zewnętrznej ponoć ok 100 zł taka przyjemność kosztuje.
~Thorgal
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Ten samochód jest raczej dopracowany w najmniejszych szczegółach a ich praca, praktyczność, funkcjonalność stoją na wysokim poziomie. Dlatego nie mam nic do zarzucenia drobiazgom. Nigdy nie miałem klopotu z wymianą żarówki, czy ze zdjęciem tapicerki, żeby nasmarować siłowniki do szyb. Obsługa Mazdy jest prosta.
~jelon80
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
213 tysięcy km. Regularnie serwisowana. Zero problemów (odpukać) Silnik cyka jak nowy, rozrząd na łańcuchu więc ryzyko zerwania jest mniejsze, zawieszenie mimo że skomplikowane, bezproblemowe. Na ostatnim przeglądzie wymienione gumy łączników stabilizatora. W Aso koszt 60zł za gumę + 50zł robocizna
~zibi
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
W ciagu niecalego roku 3 usterki. 1- jakas guma doprowadzajaca powietrze z olejem /nie znam sie/ 100E. 2- alternador /nie wiem czy to po polsku,ladowacz akumulatora/ kupiony na szrocie nie do koñca z mazdy razem 280 euro 3- swiatlo cofania jakies 30 e z robota Za duzo tego jak na 5 latnie auto.
~marcel555
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
siwece klocki plyny normalna explatacjia jeszcze niemialem problemow, pszednia szyba nie zamyka pewnie pszelocznik lub sterownik walniety ale to drobiazg dasie naprawic z tego co wiem ten typ tak ma chyba ze ktos wie co jest dokladnie to prosze o podpowiedz
~Kiel
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Tylko eksploatacyjne rzeczy, w tym uszczelki na dolocie więc daje 4/5. Jenak wg. instrukcji takie rzeczy też mogą/powinny mieć miejsce. Samochód po zakupieniu dałem do zabezpieczenia podwozia więc z blachą nic się nie ziało.
~przemo1024
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Pękła tylko sprężyna tylnego zawieszenia. Jako, że autko jest naprawdę bezawaryjne postanowiłem kupować części z najwyższej półki. Tak było również ze sprężynami. Warto dbać bo ... we współczesnej motoryzacji takie cuda to rzadkość.
~dawid39lo
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Nie ma co się popsuć. Plastiki dobrej jakości nawet przy rozbieraniu kokpitu nic się nie niszczy i nie pęka, za to pod maską lubią się psuć zaczepy do osłon silnika z góry i z dołu. Co do mechaniki to nie mam zastrzeżeń.
~ccc10@op.pl
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Awaria wskaznika pasow z tylu(dokuczliwy alarm), teraz wyladowal mi sie akumulator i po naladowaniu juz nie moglem otwierac wszystkich szyb od strony kierowcy, awaria zapalniczki. Po NOWEJ MAZDZIE wiecej sie spodziewalem.
Mazda 3 I Sedan