Lista ocen Mazda 3 I Sedan (36) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Vivo
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
No tutaj to nie wiem. Sami oceńcie. Chyba jednak trzeba mieć szczęście do francuskiej techniki... Auto kupiłem z przebiegiem 44 tys. z Niemiec od prywatnej osoby. Po roku w Polsce rdza na obydwu błotnikach tył (auto 4 lata). W aucie 6 letnim, gdy sprzedawałem rdza dodatkowo na progach z tyłu, kolejne ogniska rdzy na błotnikach tylnych, drzwiacch tylnych wewnątrz, malutkie zewnętrzne ogniska na przednich. Podwozie troche uratowałem, gdy 4...
~rogus
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Nie można sie przyczepić do czegokolwiek. Autem jeżdżę już 5 lat i nigdy mnie nie zawiodło. Regularne serwisowanie u pana Henia (nie MIRKA)i wszystko działa. Generalnie bardzo polecam to niepozorne auto. Z gazem nie ma problemu (pośredni wtrysk) i wszystko śmiga. Rdza to bajki, coś tam bierze ale jak sie dba to żadnych problemów nie ma. Autem zrobiłem tylko 50.000 km od początku tego przebiegu na gazie. Zastanawaim sie nad zmianą na coś...
~Thorgal
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Jak wspomniałem wcześniej: w pierwszym roku eksploatacji wymieniona turbina i przewody olejowe; przez brak wymienionych na czas świec, kłopoty z ich wyjęciem (spuchły, jedna pękła)okazało się obowiązkowe otworzenie silnika. Tam okazał się do naprawy rozrząd przez niewymieniony pasek, cały układ rolek, napinacze pasków, pasek klinowy. Długo by jeszcze wymieniać, ale morał z tego taki: ROBIĆ PRZEGLĄDY W PORĘ, JAK KAŻE INSTRUKCJA, TO UNIKNIE SIĘ...
~Maati1992271
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Jakie usterki ja się pytam?? To w końcu Mazda. Tu nic się nie psuje, luzuje, obrywa ani nic podobnego. Nie mogę powiedzieć więc jakie są najbardziej uciążliwe usterki gdyż ich nie ma(wyjątkiem jest tylko mój brat próbujący dobrać się do \"Maybacha\" pod moją nieobecność)
~stempniewicz@sbcglobal.net
Sedan 2.3 156KM 115kW
Problem z cewka od startera przy niskich temperaturach.Jak sie okazalo wada fabryczna elementu, po wymianie jej na inny typ(zalecenie producenta)zadnych dalszych usterek nie stwierdzono.Wszystko odbylo sie w ramach gwarancji fabrycznej.
~Andre
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
Wymiana tarcz hamulcowych przy 105 tys km/ przy 155 tys sprezyny i amortyzatory ,oraz zabezpieczenie antykorozyjne podwozia i wymiana łożyska koła pzedniego i lożyska sprzęgła klimy. to wszystkie usteri - naprawy.
~Ratownik
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Biorąc pod uwagę kwestię wieku samochodu i okres przez który go użytkuję nie mogę narzekać, ponieważ poza wymianą akumulatora i podstawowych rzeczy jak pisałem wcześniej nie musiałem jeszcze nic w nim robić.
~Stanisław Tarkowski
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
Po wjechaniu w dziurę, zaczęło ściągać na prawą stronę. Pomimo, że ustawiono zbieżność nadal odczuwalne jest ściąganie. Winne wydają się być opony - niestety jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.
~marcel555
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
poza wymiana zawieszenia to wszysko bylo si ma tylko maly mankamet co do amortyzatorow to orginalne szybko poszly ale wydatek zedu 1500zl poprawilo sprawe

Usterki Mazda 3 I

Mazda 3 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Andrzej
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
Powaznych usterek nie było chyba ze łozysko w przednim kole i wymiana tilei wachaczy i amortyzatorów przy 160000 Km.
Mazda 3 I Sedan