Lista ocen Mazda 3 I Sedan (46) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Thorgal
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Kierowca nie może narzekać. Dużo miejsca i baaardzo wygodny fotel. 1350km Warszawa - Bruksela, lub 1450km Warszawa - Chorwacja nie stanowi problemu. Regulacja w pionie, precyzyjne pochylenie oparcia, plus regulacja lędźwiowa. Ideał. Pasażer obok kierowcy ma jeszcze więcej miejsca (brak kierownicy ;-)). Fotele można odsunąć naprawdę daleko. Z tyłu nigdy nie jechałem. Nastoletnia córka ma dużo miejsca. Do dyspozycji podłokietnik i kilka...
~rogus
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Nie można sie przyczepić do czegokolwiek. Autem jeżdżę już 5 lat i nigdy mnie nie zawiodło. Regularne serwisowanie u pana Henia (nie MIRKA)i wszystko działa. Generalnie bardzo polecam to niepozorne auto. Z gazem nie ma problemu (pośredni wtrysk) i wszystko śmiga. Rdza to bajki, coś tam bierze ale jak sie dba to żadnych problemów nie ma. Autem zrobiłem tylko 50.000 km od początku tego przebiegu na gazie. Zastanawaim sie nad zmianą na coś...
~włodek
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
Na przednich siedzeniach bardzo wygodnie. Z tyłu wygodnie dla dwóch osób. Środkowe siedzenie (podłokietnik) jest bardzo wąskie i ma mocno wypukłe siedzenie i oparcie. Nie nadaje się na jazdę dłuższą niż 2 km. Siedzi się jak na ramie od roweru. Gdyby nie 3-punktowy pas bezpieczeństwa nie dałoby się utrzymać na tym czymś równowagi. Z założenia przeznaczone chyba dla teściowej :)).
~Stanisław Tarkowski
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
Przód jest bardzo przestronny zarówno dla kierowcy jak i pasażera. Gorzej z tyłem - drzwi otwierają się moim zdaniem trochę za mało przez co wsiadając łatwo można uderzyć się o ich krawędź. Z tyłu miejsca jest wystarczająco dużo dla dorosłej osoby - problem pojawia się jeśli z przodu siedzi ktoś wysoki - wtedy z tyłu zostaje miejsca tylko dla dziecka.
~Vivo
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Auto ma podwozie wspólne z Fordem Focusem, więc rozstaw osi większy niż Golf 5 czy Skoda Octavia II. Z drugiej strony auto niskie, dla wyższych osób może być problem z wsiadaniem i wysiadaniem. Dla mnie było b.dobrze, nie jestem wysoki.
~markoni56
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
Z przodu wystarczająco dużo miejsca. Z tyłu dla dwóch osób wygodnie. Środkowe miejsce na tylnej kanapie to jak jazda w siodle na koniu :). Na zakrętach pasażer tego miejsca ciągle się przewraca. Ale to chyba jest we wszystkich kompaktach.
~Maciej
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
Ogromny bagażnik, ale to sedan więc zapakowanie całości to frustrująca układanka. Jeśli chodzi o miejsce dla ludzi - do 180 nie trzeba więcej ani z przodu ani z tyłu, aczkolwiek szerokość wnętrza mogłaby być większa.
~Ratownik
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Miejsca jest sporo dla kierowcy i pasażerów z przodu jak i z tyłu. Jadać nim w 4 osoby jest komfort jazdy w 5 już się troszkę zmniejsza dla pasażerów z tyłu ale to w każdym aucie. Bagażnik jest pojemny jak na tą klasę samochodu.
~Kiel
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Mam 190 cm wzrostu. Dla mnie jako kierowcy było wygodnie. Jako 3 osobowa rodzina mieściliśmy się bez problemów. Samochodem sporadycznie jeździliśmy w 4 osoby dorosłe wtedy bywało ciasnawo.

Usterki Mazda 3 I

Mazda 3 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Pitek2204
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Przestrzeni z przodu i z tyłu wystarczająco :) Miałem kilkanascie modeli aut, jest to moja pierwsza Mazda...i innego auta już nie chce :) No może kiedyś nowszy model ale napewno już marki nie zmienie ;)
Mazda 3 I Sedan