Lista ocen Mazda 3 I Sedan (56) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rogus
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Nie można sie przyczepić do czegokolwiek. Autem jeżdżę już 5 lat i nigdy mnie nie zawiodło. Regularne serwisowanie u pana Henia (nie MIRKA)i wszystko działa. Generalnie bardzo polecam to niepozorne auto. Z gazem nie ma problemu (pośredni wtrysk) i wszystko śmiga. Rdza to bajki, coś tam bierze ale jak sie dba to żadnych problemów nie ma. Autem zrobiłem tylko 50.000 km od początku tego przebiegu na gazie. Zastanawaim sie nad zmianą na coś...
~Thorgal
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Osobiście nie spotkałem się z lepiej działającą skrzynią. Krótkie przełożenia, intuicyjne i \"bezwzrokowe\" znajdowanie biegów. Nigdy nic nie chrobotnęło ani coś nie weszło. Żadnych luzów. Naprawdę bardzo dobra skrzynia. Poza tym drążek umiejscowiony w idealnym miejscu. Ręka oparta na podłokietniku sama trafia na gałkę zmiany biegów a z niej blisko do kierownicy.
~Stanisław Tarkowski
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
Mam wersję z automatem - jest to pierwsze auto z tego typu skrzynią i już jestem pewien, że kolejne też będzie będzie miało automat. Mimo, że jest to wersja 4 biegowa, która nie uchodzi za najlepszą, to na drodze mogą ze mną konkurować tylko droższe auta (bmw, vw passat) i to od prędkości 160km/h
~przemo1024
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Nie budzi zastrzeżeń. Biegi krótkie, sprawnie wchodzą, wszystko działa idealnie. Jedynie na biegu wstecznym odczuwam lekkie opory. Często muszę wrzucać ponownie. Zaznaczam, że przebieg jest 100% oryginał, bo znam to auto od wyjazdu nówki z salonu Marco Tuning.
~saturnin@gazeta.pl
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
skrzynia - cudo. krótkie przełożenia jak na samochód klasy sprawiają wrażenie jakby prowadziło się samochód o zdecydowanie bardziej sportowym zacięciu. skrzynia dość twarda, przy dłuższym jeżdzeniu w korkach i machaniu lewarkiem dla słabszej osoby może być męcząca.
~zibi
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Czasami wskakuje mi jedynka zamiast 3 ki KOSZMAR, prawie nigdy tak nie mialem a tu juz kilkanascie razy. Jezdzilem juz zx em r19 peugeot 309 fiesta mercem audi bmw i co tam jeszcze i wiem co mowie. Machanie lewarkiem jest tez ciut przydlugie.
~Pitek2204
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Skrzynia bez żadnych luzów. Biegi wrzuca się tak jakby były nie wyrobione. Miałem kilkanascie modeli aut, jest to moja pierwsza Mazda...i innego auta już nie chce :) No może kiedyś nowszy model ale napewno już marki nie zmienie ;)
~marcel555
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
automat 4 biegowa bardzo dobre pszelozenie malo odczuwalna zmiana biegu jak na ta klase autka i jak za ruwna na automacie jak na (manualu ) szybko reaguje dobre do wypszedzania i do ruszania w zime smialo mozna z zdwujki ruszac
~markoni56
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
(automat 4b) doskonały do jazdy normalnej. Płynnie zmienia biegi. Dość duże opóźnienie przy silnym dodaniu gazu (wyprzedzanie) - około 1-2 sek. Trochę to stresuje w sytuacjach krytycznych. Ale potem wciska w fotel :)

Usterki Mazda 3 I

Mazda 3 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Hajrowicz
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
Biegi wchodzą cięzej niz w moich poprzednich samochodach ale zato sa bardziej precyzyjne. 40km/h na 5 bez problemu niedusi sie, a na 2wbija w siedzenie . Bardzo dobra
Mazda 3 I Sedan