Lista ocen Mazda 3 I Sedan (45) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Thorgal
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Tutaj też piątka, choć zarzucić muszę długie przestawienie się systemu z klimatyzacji na standardowy nawiew (nawet przy nowym filtrze kabinowym, i głównie w wilgotne, deszczowe dni). Trwa to około pół godziny, jak nie dłużej. Lepiej to odczekać - para na szybie, rozmazana bylejaką szmatką lub ręką zostanie \"utrwalona\". Poza tym jak ktoś sobie życzy to jest klimatyzacja automatyczna, ona zrobi swoje w każdych warunkach. Ze względu na astmę...
~przemo1024
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Klimatronik pięknie chłodzi w gorące dni, szybko robi się bardzo przyjemniej. Jednak jak przyjdą chłodne deszczowe dni a później zima doznajemy mega zdziwienia. Pojazd bardzo szybko się nagrzewa a uciążliwa para na szybach rozchodzi się w mgnieniu oka. W każdym, dosłownie każdym posiadanym do tej pory pojeździe musiałem niekiedy czekać nawet do 10 minut i dłużej aby para się rozeszła. Tutaj optymalnie 1-2 minuty! Masakra!
~Kiel
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
W zimę super, silnik szybko się rozgrzewa i mamy ciepełko. Brakuje możliwości kontroli stopnia grzania foteli, albo grzeją na maxa albo wcale, także jedyna opcja to zagrzać fotel i go wyłączyć jak zaczyna w tyłek parzyć. Co do klimatyzacji, na początku bardzo słabo mi działała, po wymianie świec zaczęła dobrze chłodzić, ale problem jest z nawiewami które ciężko ustawić tak aby było komfortowo.
~włodek
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
Bardzo dobra wentylacja, mnóstwo ustawień. Dodatkowe nawiewy na tył pod fotelem kierowcy i pasażera. Nadmuch dość głośny na 3 i 4 stopniu ale bardzo skuteczny. W zupełności wystarcza 1 lub 2 stopień. Nagrzewanie błyskawiczne. Po 1 minucie już się robi ciepło. Klima (ręczna) skuteczna na 1 i 2 stopniu. Na 3 i 4 nie nadąża chłodzić powietrza. Ale to raczej dobrze bo sople z nosa nie zwisają :)
~jupik
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Rewelacja. Przetestowałem zimą w ciężkich warunkach. Żadnych problemów z parowaniem szyb. Klimatyzacja działa idealnie i błyskawicznie. Auto grzeje się bardzo szybko i już po 3-4km jest w środku przyjemnie, mimo że za oknem -20 stopni.
~zibi
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Moze byc choc do dzis nie moge wykumac logiki przelacznikow. Jak cos wlaczam to ie przelacza cos innego czasami nie wiem o co biega do koñca. Moze i to ma jakis sens tak jak swiatla wewnetrzne ktore sa \"inteligentne\", ale i tak nie kumam :)
~marcel555
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
jak czesto sie wymienia filtry to oki ale wymiana to poraszka bo filtr znajduje sie postronie pasazera pod konsola wiedz ciesko jest z dojsciem tu producent dal cial w innych autach znajduje sie pod maska zaraz pod naszybem
~Stanisław Tarkowski
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
Posiadam wersję z ręczną klimatyzacją. W lato bardzo szybko chłodzi, w zimie przy temperaturach poniżej zera, zaczyna grzać po około 3km. Obsługa bardzo łatwa i nie wymaga żadnego wysiłku.
~Pitek2204
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Wentylacja ok :) Miałem kilkanascie modeli aut, jest to moja pierwsza Mazda...i innego auta już nie chce :) No może kiedyś nowszy model ale napewno już marki nie zmienie ;)
~Ratownik
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Samochód się szybko nagrzewa w zimę. Nie garażowałem go i choć mam blisko do pracy zawsze zanim dojechałem było już w nim ciepło. Więc jest to na duży plus dla tego samochodu.
Mazda 3 I Sedan