Lista ocen Mazda 3 I Sedan (53) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rogus
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Nie można sie przyczepić do czegokolwiek. Autem jeżdżę już 5 lat i nigdy mnie nie zawiodło. Regularne serwisowanie u pana Henia (nie MIRKA)i wszystko działa. Generalnie bardzo polecam to niepozorne auto. Z gazem nie ma problemu (pośredni wtrysk) i wszystko śmiga. Rdza to bajki, coś tam bierze ale jak sie dba to żadnych problemów nie ma. Autem zrobiłem tylko 50.000 km od początku tego przebiegu na gazie. Zastanawaim sie nad zmianą na coś...
~włodek
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
To zdecydowanie nasłabsza strona tego auta. O ile komora silnika wyciszona dobrze (chyba że to załuga cichego silnika), o tyle wyciszenie karoserii i nadkoli chyba wcale nie istnieje. Na gładkim równym asfalcie jest w miare dobrze, ale na gruboziarnistym asfalcie - tragedia. Szum a właściwie huk opon toczących się po drodze jest nieznośny. Nawet głosno grajace radio go nie zagłusza. Mimo zamkniętych okien wyraźny szum powietrza owiewajacego...
~przemo1024
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Bardzo słabo. Przełożyłem opony letnie z Audi Fulda Carat Progresso 16" i ... nie szlo wytrzymać. Szum podczas jazdy jak przy wodospadzie., podczas gdy w Audiku miałem ciszę. Obecnie śmigam na nowych Michelin Alpin 5 i ... nastała cisza. Reasumując wyciszenie tego samochodu pozostawia wiele do życzenia i tak naprawdę jest jedyną jego wadą. Idzie jednak temu zaradzić rozsądnie dobierając ciche opony czy nie jeżdżąc po dużych kałużach ;-)
~Thorgal
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Do 110 - 120km/h nie mam zastrzeżeń. Muzyka lub rozmowa z pasażerem bez wysiłku. Przy wyższych prędkościach jest głośno. Ale bardziej uciążliwy jest wiatr i szum, niż to, że to diesel. Mimo wszystko, przy tak masywnej budowie samochodu (grube drzwi, \"nadmuchana\" ale i opływowa sylwetka), spodziewałem się lepszego wyciszenia. Dlatego tylko przeciętnie.
~przemo1024
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Fatalnie. O ile silnika na postoju nie słychać, o tyle już przy ruszaniu dochodzą dźwięki tłumika, opon (Fulda Carat Progresso), wszystkich odbijających się o nadkola kamyczków, dźwięki pracy zawieszenia (jakby było powybijane) - po prostu miazga. Po przejściu z Audika na Mazde czuje się jakbym przeskoczył z konia na krowę.
~markoni56
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
Silnik prawie niesłyszalny ale żeby nie było zbyt fajnie to mamy za to niezły hałas od toczenia się kół (zalezy to w pewnej mierze od opon i rodzaju asfaltu). Przy szybszej jeździe słychać szum powietrza przy lusterkach i drzwiach. Pasażerowie tylnej kanapy \"upajają się\" natomiast dźwiękami dochodzącymi z tłumika :)
~sanaxus
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
właściwie ocena to 4- dla całego zakresu prędkości .Wspomniane wcześniej samochody Passat i Audi wypadają o wiele lepiej . Jeżeli ktoś przesiada się do Mazdy 3 tej generacji z aut klasy wyższej to zauważy różnice . Jednak hałas nie jest dokuczliwy i na poziomie do zaakceptowania
~shrek
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Dosc cicho nawet w porównaniu do 6stki. Silnik niemal nie slyszalny, troche szumi na autostradzie, ale jak na mieszanke odglosów toczenia i wiatru to jest niezle. Znowu: jak na te klase auta jest super. Wiadomo ze mozna porównywac do klas wyzszych, ale jaki to ma miec sens?
~raj19@autograf.pl
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
No z wyciszeniem jest średnio. Przy 160km/h podczas jazdy na autostradzie to nie jest za komfortowo trzeba radio głośniej dawać aby nie było słychać tylko szumu opon i silnika. Ale moim zdaniem do 130 km/h jedzie się bardzo przyzwoicie także ja jestem zadowolony
~Pitek2204
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
W środku auta nie słychać że jest odpalone :) Miałem kilkanascie modeli aut, jest to moja pierwsza Mazda...i innego auta już nie chce :) No może kiedyś nowszy model ale napewno już marki nie zmienie ;)
Mazda 3 I Sedan