Lista ocen Mazda 3 III (42) - Karoseria

Na liście zabraknie 105 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pablito
Hatchback Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
No tutaj niestety do Panów z Mazdy bez ogródek. Mam jeszcze 5 letnią Fiestę z CZARNYM lakierem i tam ten lakier jest jakieś 2 - 3 klasy lepszy i twardszy. No tutaj niestety nie ma nic w obronie Mazdy, obojętne jaki kolor - rysuje się od samego patrzenia. Ja mam folie na masce i przednim zderzaku założoną po 4 miesiącach, kiedy zauważyłem, że po tylko jednej większej trasie i to na wiosnę pojawiły się aż 3 małe odpryski na masce. No kurde...
~inż. BRZ
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Pomimo że od premiery modelu upłynęło już 9 lat, to wciąż prezentuje się elegancko i przyciąga spojrzenia. Stylistyka ponadczasowa. Wymiary zewnętrzne dość duże jak na kompaktowy hatchback - jak samochody segmentu D z lat 90. Udało mi się kupić świetnie zachowany i garażowany egzemplarz, do tego zleciłem dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne (i dalej auto jest garażowane), więc problemy z korozją znane ze starszych Mazd póki co nie...
~lookoff
Hatchback Facelifting 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Wygląd kocur :) Jedną gwiazdkę odbieram za jakość powłoki lakierniczej. Ta niestety jest cienka i podatna na odpryski, drobne zarysowania, itp. Niby standard dla większości japończyków, ale jakoś nie mogę tego przeboleć, że auta europejskie mogą być porządnie lakierowane, a skośnookie już nie. Nie polecam również nakładania ceramiki, bo nic nie daje, a tylko kosztuje :/
~Adrian
Sedan Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Pojawił się dosłownie jeden odprysk na karoserii, niestety lakier zawiódł podczas zmywania przyklejonych muszek na zderzaku(!), nieco się starł. Nauczka na przyszłość dla zainteresowanych autem, którzy są takimi laikami jak ja i nie wiedzieli, żeby nie dociskać gąbki przy myciu auta ;)
~lukluk84
Hatchback Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Piekna linia auta, nie do pomylenia z innymi markami, chociaz widze ze niektorzy juz probuja ja kopiowac (glownie koreanczycy z KIA i Hyundaia), zobaczymy z czasem jak wyglada to z trwaloscia powloki... Auto jest naprawde lekkie i trzeba miec to na uwadze przy silnych podmuchac wiatru, tych bocznych...
~Olek
Hatchback Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Na razie jest OK, auto będzie stalo w ciepłym garażu, wiec muszle ze za 5 lat nie zardzewieje. Dodatkowo od razu po zakupie zabezpieczyłem lakier powłoka ceramiczna. Mam lakier Premium, kolor "Red soul" Który jest o 50% grubszy od zwykłego, tak pokazuje miernik lakieru.
~Krzysztof
Sedan Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Tutaj słabiutko tak jak mówili moi poprzednicy. Mam srebrny lakier malo widać te rysy ale jest ich jednak mnóstwo po tylu latach (pomijam fakt ze raz mi złośliwy somsiad porysował auto a raz mój pies skoczył ma drzwi kierowcy) :)
~Pawciohornik
Sedan 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Z racji tego, że lakier jest wodny i cienki to niestety pojawiają się jakieś odpryski. Po latach pewno trzeba będzie pojechać do firmy detailingowej na korektę lakieru ale jak to każde auto ma swoje plusy i minusy
~dzonykrzysio
Sedan Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Karoseria to rzeczywiście najslabszy punkty tego auta.Mam kolor srebrny wiec nie widac tak bardzo mikro rys ale współczuję wszystkim ktorzy maja kolor red soul.Paleta kolorów oferowanych przez Mazde jest oszałamiająca.
Dziennik kosztów dla Mazda 3 III
7,2
5,7
~Krystian
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Miękki lakier. Paznokciem można zrobić dziurę. Odpryski na masce i zderzaku jak dziur w szwajcarskim serze. Przedni zderzak bardzo nisko zawieszony. Regularnie zachacza się o krawężniki