Lista ocen Mazda 3 III (93) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 54 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sakhal
Hatchback Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Z przodu bardzo dobrze, w bagazniku tak sobie ale znowu - biorac pod uwage genialny wyglad - cos za cos. Jednak musze sie przyczepic do miejsca z tyłu - rozstaw osi jeden z najwiekszych w klasie (2.7m!) wiec mozna by sie spodziewac troche wiecej przestrzenii... Jakos tego nie czuc. Mam problem z wpieciem kołyski z baza za fotelem kierowcy (co prawda duzej ale jednak) wchodzi na styk co nie ułatwia roboty... Jadac nad morze (rodzina 2+2) da...
~Pablito
Hatchback Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Jest całkiem ok. Dość sporo miejsca w środku. Bagażnik napewno bardziej ustawny niż u konkurencji mimo mniejszego litrażu wg. "Specki". Z przodu dużo miejsca nawet dla wyższych osób, zwłaszcza na boki. Z tyłu - na nogi dość z poro miejsca, cztery osoby nawet 185cm komfortowo spokojnie pojadą (testowane). Jedyne co to z tyłu przez wyprofilowanie kanapy i małe okienka ma się poczucie ciasnoty - choć jak mierzyłem przed kupnem wartości w CM w...
~inż. BRZ
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Dla osób średniej wielkości jest optymalnie. Z przodu jest tak przestronnie jak w autach klasy średniej dekadę starszych niż moja Trójka. Z tyłu akceptowalnie - tam czuć że to jednak kompakt, do tego szyby z tyłu są małe. Bagażnik przeciętny - 364L, do tego dołożenie "zestawu koła zapasowego" zmniejsza jego pojemność - trzeba wymienić styropian pod podłogą bagażnika na wyższy, który mieści koło dojazdowe.
~p4mazda
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Jestem wysoki i z przodu miejsca mam wystarczająco - za co duży plus. Za to z tyłu dla osoby powyżej 180cm miejsca jest już nieco za mało i na dłuższych trasach naprawdę ciężko usiedzieć. Auto zdecydowanie dla max 4 osób co jest spowodowane wysokim tunelem pośrodku przez który nie ma gdzie wygodnie położyć nogi. Bagażnik - do codziennego użytkowania w sam raz (zmieści wózek), na wakacje dla rodziny 2+2 zdecydowanie za mały.
~wizbek
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Tutaj jest dobrze, ale umówmy się: Mazda 3 nie jest mistrzem przestronności. Z przodu miejsca jest sporo i tylko naprawdę bardzo wysokie osoby będą narzekać. Z tyłu tak dobrze nie jest - dwie osoby o średniej posturze jeszcze pojadą w miarę wygodnie. Dla trzech osób lub dwóch większych gabarytowo będzie już ciasno. Przed zakupem Mazdy testowałem Toyotę Corollę nowej generacji i tam z tyłu jest zdecydowanie lepiej.
~lukluk84
Hatchback Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Mam 170cm wzrostu wiec w kazdym aucie czuje sie doskonale :-) Tak na serio, karoseria Mazdy 3 jest szeroka, wiec zapewnia duza ilosc miejsca na szerokosc, z wysokoscia nie jest juz tak kolorowo. Niemniej jednak nie zaliczylbym tego auta jako odpowiedniego dla mlodej rodziny 2+2. Bagaznik przecietnej wielkosci, ale za to bardzo foremny, plaski, latwosc zaladowania wiekszych i lub ciezszych przedmiotow.
~jasko
Sedan 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Z tyłu nie jeździłem, przód wygodny. Sporo miejsca na nogi. Prawe kolano w zasadzie nie dotyka obudowy komory silnika, co denerwowało u poprzednika a przy dłużej jeździe (wibracje) doprowadzało do bólu stawu biodrowego (mikrowibracje). Ogólnie jednak są przestronniejsze auta, zwłaszcza przy tych gabarytach. Ponieważ jeżdżę przeważnie sam przestrzeń oceniam na dobry
~HerrB
Hatchback 2.2 SKYACTIV-D 150KM 110kW
Nie jest tak źle jak niektórzy tutaj piszą. Kierowca i pasażer siedzą wygodnie. Z tyłu (wg. mnie) jest więcej miejsca niż np. Mercedesie W203, czy BMW serii 1. Przymierzałem się też do VW Golfa VII i pozycja w kierowcy Mazdzie bardziej mi odpowiada. Bagażnik taki sobie. Dla nas (2os.) na razie wystarcza naet na dłuższe wyjazdy.
~mazda3 enso
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Tego obawiałem się najbardziej. Czytając wiele negatywnych komentarzy na szczęście okazało się, że nie jest tak źle. Myślę że zarówno z przodu jak i z tyłu miejsca jest wystarczająco czyli ani za dużo ani za mało dla osoby o wzroście około 180 cm. Oczywiście jeśli ktoś oczekuje dużej przestrzeni to musi celować w inny segment.
~wtg0
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Z przodu przestrzeni naprawdę sporo, nawet dla wysokich osób. Z tyłu przyzwoicie, 4 osobowa rodzina bez problemu zmieści się i będzie podróżowała w miarę wygodnie, w 5 ciasno. Na pewno przed zakupem warto "przymierzyć" się. Bagażnik raczej średnio pakowny, po rozłożeniu siedzeń miejsca na nietypowe bagaże jest już sporo.