Lista ocen Mazda 3 III (78) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 69 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~r2d2
Hatchback Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Tu mogę się tylko zachwycać, bo jako dotychczasowy posiadacz diesla, nie wiem co to ciepło w poranny przymrozek. A do tego ogrzewane fotele, ogrzewana kierownica, żyć nie umierać. Jest jeszcze jeden fajny patent, o którym nigdy nie słyszałem - taki "turbo nawiew" na przednią szybę; po naciśnięciu guzika nawiew jest mocniejszy i z włączoną z automatu klimą; po wyłączeniu nawiew i klima wraca do ustawień zdanych na konsoli nawiewu.
~wizbek
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
I w zimie i w lecie bardzo wydajne. Klimatronic nawet w trybie "Eco" pracuje bardzo wydajnie. Właściwie jedyny minus za brak możliwości ustawienia nawiewu wyłącznie na szybę - zimne powietrze leci albo wprost na pasażera, albo na szybę i nogi jednocześnie - moja żona jeżdżąc w lecie w różnych butach (że tak to nazwę) "otwartych" mocno na to narzeka.
~wtg0
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Klimatyzacja bardzo wydajna, nawet w trybie eko. Szyby parują rzadko a jeśli już to nawiew na przednią szybę bardzo szybko je odparowuje. Jest też nawiew (pod fotelem kierowcy) na tył. Świetna sprawa z podgrzewanymi fotelami w mroźne dni (notabene podgrzewanie działa baaardzo wydajnie). Tryb automatyczny klimy również działa bez zarzutów.
~Sylwester
Hatchback Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Jest super. Układ wentylacji jest bardzo wydajny i pracuje super cicho. Do tego jest jakiś algorytm, który sprawia, że kierunek nadmuchu zmienia się. Po uruchomieniu dmucha tylko na szybę, a później przełącza się na kierowcę i pasażerów. Szyby nie parują, zero problemów. Klimatyzacja posiada tryb ekonomiczny.
~Sakhal
Hatchback Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Jest OK, klima i nawiew dmucha wystarczajaco, nagrzewa sie szybko tak wiec bez wiekszych uwag poza jedna - brak w tunelu srodkowym wentylacji na tylna kanape. Jedyna wentylacja do tyłu "idzie" pod fotelami przednymi - trzeba sie pilnowac zeby nie "zatkac" wkładaac cos duzego pod fotel. Troche
~Olek
Hatchback Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Klima chłodzi, może pracować cicho i przy tym wydajnie. Nie słychać żeby jakoś mocno obciążała silnik, również spalanie prawie nie rośnie. Ogrzewanie działa, szybko się nagrzewa. Do tego mam podgrzewanie fotele i kierownice, to ma być super. Szyba odparowuje szybko. Niestety nie ma nawiewów na tylne miejsca.
~massa_d
Sedan 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
maly minus jest taki, ze klimatyzacja wlacza sie automatycznie za kazdym razem gdy ustawiam na auto ... przeciez nie zawsze potrzeba mi klimy ... ciekawe czy nie da sie tego jakos ustawic zeby mozna bylo klime wlaczac tylko wtedy kiedy sie chce ... wie moze ktos?
~Artur
Sedan 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Tu powinno być lepiej. Mój egzemplarz część wilgoci zebranej w czasie pracy klimatyzacji wdmuchuje po przełączeniu na nawiew z zewnątrz. Serwis Mazda Kozłowski w Szczecinie nie poradził sobie z tym problemem i po przeglądzie klimatyzacji nic się nie zmieniło.
~Sylwester1983
Hatchback Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Klimatyzacja działa dobrze. Od pewnego czasu parują szyby - podejrzewam, że w kiepskim serwisie Mazdy nie wymieniono filtra kabinowego, który powinien zostac wymieniony podczas przeglądu gwarancyjnego.
Dziennik kosztów dla Mazda 3 III
7,2
5,7
~Pablito
Hatchback Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Poprawnie - miłe zaskoczenie to jak szybko leci ciepłe powietrze mimo nierozgrzanego silnika. Jedna gwiazdka mniej za brak możliwość włączenia ogrzewania tylko szyby bez włączonej klimatyzacji.