Ocena kierowcy - Mazda 323 IV BG

Silnik 1.6 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1992
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mazda 323 IV BG 1.6 16V 88KM 65kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Karoseria : rdza na tylnych nadkolach i kielichach amortyzatorów tylnych
Autko rewelacyjne, moje pierwsze, super się prowadziło, silnik 1.6 16v dynamiczny i jak dla mnie wystarczający jak na tego sedana, żadnych usterek. Przez 7lat użytkowania tylko naprawy eksploatacyjne, w dodatku zaznaczam TANIE, czasami aż śmiesznie tanie:) Madzia była powodem dla którego zacząłem stawiać japończyki na pierwszym miejscu, obecnie jeżdżę nowszym modelem, lecz jednak to nie jest to samo. Poprzednia to było coś, mała zwinna i według mnie miała duszę i niejednokrotnie wywoływała uśmiech na mojej twarzy:)))
Miłe zaskoczenie, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i po czasie chciałoby się aby pod maską biegało trochę więcej koników:)
Na sztywnym drążku (nie jakiś dennych linkach) precyzyjna i jak dla mnie rewelacyjna.
Zawieszenie super. Według mnie w sam raz sztywne i pozwalające na szybkie pokonywanie zakrętów. Madzia trzymała się drogi jak przyklejona:)
dobrze bo była dobra.
Wszytko na miejscu o pod ręką:)
W moim egzemplarzu bardzo parowały szyby, ogrzewanie dawało trochę za mało ciepła, być może przez to że nagrzewnica była zabrudzona, po tylu latach miała prawo.
duuużżżo miejsca, ja średniego wzrostu i cztery osoby ok 190cm wysokości zmieściły się bez większych problemów:)
Mogłoby być lepiej, jednak w miarę wystarczające, przy większych prędkościach trochę gorzej, jeśli ktoś nie jest jakoś specjalnie wybredny nie powinien narzekać.
zużycie paliwa, mogłoby być mniejsze, ale to przecież benzyna:)
Jeśli ktoś chce kupić auto za rozsądne pieniądze, które odpłaci mu się legendarną wręcz niezawodnością i miarodajnymi osiągami to polecam, naprawdę polecam:)
DOSKONALE nic się nie działo
DOSKONALE nic się nie działo