Lista ocen Mazda 323 IV (246) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 240 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adi_GTR
F 1.6 16V 88KM 65kW
W mieście przy eko-jeździe 10 litrów LPG na 100 km, przy normalnej jeździe po mieście, spalanie wynosi ok. 11-12 litrów. Uważam że całkiem dobry wynik. Trzeba pamiętać, że ten silnik to 16V wiec lubi obroty a przez to musi troche wypić :) na trasie około 8-9 litrów na setkę (LPG). Myślę że to dobry wynik jak na takie auto.
~albertartu
BG 1.3 16V 73KM 54kW
Pod tym wzgledem zalezy jak sie nim jezdzi. Zuzycie paliwa nie jest najmocniejsza strona, ale jesli jedzie sie plynnie z przewidywaniami na drodze, to mozna spalic 6 l. beznyny, jesli inaczej to nawet i 8,5 l., pisze oczywiscie o trasie. Naprawy nie sa zabojczo drogie, wiele rzeczy mozna we wlasnym zakresie
~miet von uberauf
BG 1.6 16V 88KM 65kW
powiem szczerze że przy zadbanym silniku i normalnej jeździe do 2,5 rpm bez przegraczania 3rpm, wycisnąłem spalanko ok 7,5 L na 100km po mieście!! Na trasie zszedłem poniżej 6,5 L!! przy jeździe do 140km/h jestem miło zaskoczony. za 32 zł przejade 100km!! na LPG w poprzednich autach potrzebowałem 24 zł...więc nie jest źle....:)
~horhe 30
F 1.8 16V GT 128KM 94kW
Po przeczytaniu różnych opinii jestem trochę zdziwiony piszą że od 8 do 12 palą te silniki.Ja osobiscie jestem miło zaskoczony.Nawet przy szybkiej jeździe autostradą w granicach 200 km/h auto paliło poniżej 10 l/100.Srednie spalanie miasto trasa wychodzi mi 7,5.CHciałem załozyć gaz ale liczyłem liczyłem i wychodzi ze sie nie opłaca
~koz_i
F 1.6 16V 88KM 65kW
Przy porządnym pailwie pali 7,5 na 100km. Przy "sikach" 8,3. Spodziewałem sie mniejszego spalania poza miastem. Ceny oryginalnych części troche za drogie ale można znaleźć w przystępnej cenie. Psuje sie "coś" raz na rok. Ja musiałem dokonać napraw za całe 14lat bo jak mówie pierwszy i ostatni właściciel nie dbał o niego bardzo.
~rangun69@interia.pl
F 1.8 16V GT 128KM 94kW
Auto swoje pali.W końcu benzynowe,wysokoobrotowe,137 KM musi się czymś pożywić!Konkrety:miasto,lato od10 do15 litrów LPG. Zima od13 do 18 litrów LPG. Na trasie przy normalnej jeżdzie 10,5-11 litrów LPG. Podzielcie to na pół bo przy obecnej różnicy LPG i etyliny koszt eksploatacji auta na gaz to połowa kosztów auta na benzynę!
~s@cred
F 1.6 16V 88KM 65kW
Jeżdze na LPG więc podam że przy normalnej zimowej jeździe spalanie gazu wynosi srednio 10l, co przy mojej jeździe jest zadowalające. Na samej tarsie ok 9l. Jeszce nic mi nie padło poza tym, że jak już kupiłem madzia nie miała wspomagania co w niedługim czasie zamierzam naprawić. Na razie jeżdże bez i też jest ok.
~hundzikus
F 1.8 16V GT 128KM 94kW
W miescie conajmniej 11 w lecie (no ale tyle producent podawal). W zimie to i 18-20l. No ale matiz to to nie byl przeciez... Zreszta kto sie tym przejmowal jak benzyna kosztowala 1.80zl/l... A gaz do niej? To lepiej se kupic poloneza i gazowac... Gazowanie efki to profanacja! Nie mozna miec przyspieszen i ekonomi za jednym razem!
~Marcin
F 1.6 16V 88KM 65kW
Pozytywnie zaskoczyły mnie ceny części, mówi się, że do japońskich części są drogie, co nie sprawdza się w tym przypadku. Wszystkie części kupiłem w zwykłym osiedlowym sklepie. No i spalanie też zaskoczyło, jeżdżę oszczędnie, chociaż czasami lubię przydusić a tu średnio niecała siódemka...
~Rafal
F 1.6 16V 88KM 65kW
wymienilem maerialy eksploatacyjne i termostat - nic innego sie nie zepsulo, wiec nie ma o czym pisac. Natomiast z paliwem jest gorzej - jak pozwoli sie zyc temu silnikowi to swoje wypije i nie ma rady :( w trasie jednak spokojnie schodze do 6 litrow, na autostradzie ponizej 7 - bez szalenstw oczywiscie!