Ocena kierowcy - Mazda 323 V S

Silnik 1.5 i 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1997
Mazda 323 V S 1.5 i 16V 88KM 65kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Inne
Mazda 323 BA to naprawdę udane i trwałe auto. W środku jest sporo miejsca, wersja sedan dysponuje dodatkowo sporym bagażnikiem. Zawsze słyszałem że mazdy należą do trwałych aut i ten model wydaje się to potwierdzać. Z zewnątrz mimo swoich lat auto może się podobać i nie zdradza aż tak bardzo swojego wieku. W środku jest troszkę gorzej ale i tak nie narzekam. Niektórzy narzekają na silniki 1,5 ale ja ze swojego jestem zadowolony. Olej wymieniam co 10 tys km i między wymianami dolewam jakieś 200-300 ml. Nowe auta mają większe zużycie. Przez ponad rok użytkowania wymieniłem jedynie płyny i drążki stabilizatora. Ogólnie auto jest bardzo niezawodne i jeśli choć trochę się o nie dba to będzie jeździć i jeździć. Jedyny minus to blacha podatna na korozję. Szczególnie tylne nadkola i progi. Spalanie rzędu 8 litrów też mogłoby być nieco niższe ale tylu letnie auta tyle niestety palą. Ogólnie jestem z auta bardzo zadowolony i mimo iż mógłbym zmienić na coś znacznie nowszego to w najbliższym czasie nie zamierzam tego robić. Bezawaryjność i wygodę stawiam ponad lans.
Mam automatyczną skrzynię biegów. Początkowo bardzo się jej obawiałem jednak skrzynia w maździe podobnie jak cała reszta spisuje się bez zarzutów
Jeżeli chodzi o ergonomię to nie ma za bardzo czego się czepiać. Wszystko jest na swoim miejscu. Jedyny minus to zbyt nisko umieszczone radio. Trzeba odrywać plecy od fotela i odrywać wzrok od jezdni aby podgłośnić lub zmienić stację.
Wentylacja i ogrzewanie spisują się znakomicie. zimo auto szybko się nagrzewa a dzięki klimatyzacji latem można podróżować w komfortowych warunkach.
Moim zdaniem przestrzeń jest wystarczająca 2 dorosłe osoby z przodu i 2 z tyłu moga podróżować w naprawdę komfortowych warunkach
Przy wyższych prędkościach jest niestety troszkę głośno.
Brak usterek
Brak usterek