Lista ocen Mazda 5 I 2.0 MZR-CD 143KM 105kW 2005-2010 (32) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
Minivan 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Jak na swój przebieg (ok. 360K) sprawuje się całkiem dobrze. Poprzedni właściciel nie przykładał się do częstej wymiany oleju stąd raz wymieniałem wałek korbowy - jedna z krzywek trochę się starła, dzięki czemu strasznie klekocił, ale nie rzutowało to na parametry pracy. Fantastycznie pracuje jak jest wilgotno, pada deszcz-nie wiem z czego to wynika, ale ten typ tak ma. Nistety rozrzedza olej przy okazji wypalania DPF. Trzeba kontrolować...
~robson1976
Minivan 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Kupiłem mazdę rok temu z przebiegiem 105 tys, niemal od razu wymieniłem olej i rozrząd i byłem pewien że tym autem długo pojeżdżę ale gdy 3 raz robiłem trasę do NL padł mi silnik, korbowód wyrwał dziury po obu stronach silnika, przy okazji uszkodzony został uchwyt półosi i chłodnica. Auto naprawiałem w Holandii w polskim warsztacie, musiałem wymienic chłodnice, półoś, sprzęgło, dwumasę. Niektóre części sprowadzałem z Polski inne kupowałem...
~craft
Minivan 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
silnik pracuje bardzo dobrze bez zarzutu ale pulapka tkwi w filtrze czastek stalych tym samochodem trzeba duzo jezdzic poza miastem bo inaczej bedzie sie zapychal koszt przepalenia to ook 600-700zl a filtr nie jest na gwarancji(lacznie z koniecznoscia wymiany oleju) moj przy 50tys juz 4 razy mial przepalany NIE POLECAM diesla jezeli ktos ma zamiar jezdzic duzo po miescie niestety przy kupnie nikt mnie o tym nie informowal reklamowac tego nie...
~Mazdas1
Minivan 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Najbardziej obawiam się jednego ! filtra DPF. Reszta auta 100% zadowolenia. To ustrojstwo ekologiczne zmusza do jazdy 2000 obrotów by nie mieć problemów z zatykającym sie filtrem. Przy jeździe miejskiej to uciążliwe. Reszta to absolutna rewelacja. Dynamika, komfort, sylwetka itd duza piątka.
~Raf
Minivan 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Silnik i jego praca super ,cisza i jeszcze raz cisza .Przyspieszenie niesamowite jak na tą klasę aut jeżeli chodzi o usterki ,auto powinno być serwisowane przez fachowców i nie mam tu namyśli serwisantów z mazdy .Ja leje olej i jeżdżę
~M5red
Minivan 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Wspaniałe, nietuzinkowe auto! Japońska perfekcja, klasyczna elegancja. Dla mojej czteroosobowej rodziny wprost wymarzony samochód. Nieograniczona wprost możliwość aranżacji wnętrza... i te oglądające się twarze, przecież w Polsce to rzadkość!
~Silentman
Minivan 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Czasem (raz na kilka tygodni) wpada w dziwne wibracje - szczególnie gdy stoi w korkach. Nikt w serwisie nie potrafił mi tego wyjaśnić - standardowa odpowiedź \"taka jego uroda\" :-(. Ale ogólnie bardzo w porządku -
~mike
Minivan 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
silnik oceniam na celujaco jest mocny ma duzy moment obrotowy i jest cichy nie klekocze tak tdi,wyraznie czuc jak zalacza sie turbo nie tutbo dziury, ciagnie od najnizszych obrotow, jestem bardzo zadowolony
~McMakaron
Minivan 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
pilnować wymiany oleju max 10000 km , wszystkie filtry koszt 220 PLN , ja zalewam Dexalię 5W30 ultra DPF czyli olej dedykowany. Przy max obciążeniu daje radę bez problemów
Dziennik kosztów dla Mazda 5 I 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
~Daniel
Minivan 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
od pięciu lat śmigam bez żadnych problemów. Jedyne co robiłem, to zaraz po zakupie wymiana podkładek pod wtryskami. Okazało się, że poprzedni właściciel już to wcześniej uczynił