Lista ocen Mazda 6 I Kombi (24) - Karoseria

Na liście zabraknie 285 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mateuszw106
Kombi 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Nie ma auta idealnego. I o ile Mazda pod względem technicznym jest idealna, to pod względem blacharskim dużo jej brakuje do konkurencji. Nie będę się rozpisywał na temat designu, bo kwestia gustu (dla mnie bomba), jednakże ciężko jest już znaleźć model bez rdzy. Rdza prędzej czy później wyjdzie i trzeba się z tym liczyć kupując ten samochód. Ale nie ma tutaj aż tak dużej tragedii jak się rozpisują w magazynach motoryzacyjnych. Rdza jest, ale...
~Wojtok123
Kombi 1.8 MZR 120KM 88kW
Karoseria jak to w mazdach bywa.. Chociaż sam nie mogę narzekać gdyż mam egzemplarz poliftowy, w którym antykorozja została poprawiona. Widać różnicę zwłaszcza wtedy jak stanę obok mazdy sprzed liftingu. Generalnie nie ma tragedii ale jest parę wrażliwych punktów, które warto obserwować czy przypadkiem ruda nie wychodzi. Progi, podłoga, klapa bagażnika, nadkola i pod uszczelkami.
~Patryczek
Kombi 2.3 MZR 166KM 122kW
Wiadomo... Mazda. Ja na szczęście trafiłem na egzemplarz bardzo zdrowy (nie idealny) jak na mazdę. Sprowadziłem z Holandii, i od razu przy ogniskach korozji wymieniłem (tam gdzie się dało) całe elementy na nowe, progi nowe wspawane, do tego pełna konserwacja i autko wygląda jak nowe. Od dwóch lat się nic nie dzieje.
~Norbert
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Istna tragedia. Auto kupiłem ,, na chwilę" gdyż nie miałem czym jeździć. Gnije dosłownie wszystko w tym aucie trzeba wozić opryskiwacz ogrodowy ze środkiem antykorozyjnym typu R stop lub Cortanin F i co chwilę pryskać. Uwaga ma korozję podwozia gdyż potrafi ona uniemożliwić podniesienie auta na podnośniku. Totalna porażka.
~MichalVTS
Kombi 2.3 MZR 162KM 119kW
To jest chyba największa bolączka tego samochodu. Mimo, że jest przestronna i wygodna, to niestety mity o korozyjności Mazdy się potwierdzają. W ciągu jednego roku samochód potrafi poważnie skorodować i wygenerować koszty naprawy warte kilka tysięcy. Oprócz klasycznych miejsc na karoserii, korodują również elementy zawieszenia.
~luk
Kombi 2.3 MZR 166KM 122kW
W moim przypadku bez zastrzeżeń, ale jak pisałem wcześniej dorzuciłem troszkę kasy do zadbanej wersji. Niestety mieszkam w dużym mieście i pojawiło się już kilka parkingowych wgniotek. Ale to bez znaczenia na marke samochodu. Takie uroki parkignów w mieście
~DG
Kombi 1.8 MZR 120KM 88kW
Nie mam jakiś problemów. Kiedy kupiłem zrobiłem konserwację podwozia razem z wymianą nadkoli na plastikowe. I od tego czasu nic. Warto kupić w dobrym stanie blacharskim i go przygotować, a użytkownik będzie jeździł do usr...
~Gazda
Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW
Rdza jest wszędzie. Dosłownie wszędzie. Solidna konserwacja, wymiana progów, reperaturek błotników, drzwi, kolejna konserwacja - to wszystko tylko działania doraźne. Rdza i tak wyjdzie.
~Dawid
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
To największy mankament pojazdu, karoseria jest bardzo slaba. Nie ma sie do czarować, trzeba naprawdę o ten pojazd dbać bo rdza uwielbia prawię każdy element. Zabezpieczenie antykorozyjne to podstawa !
Dziennik kosztów dla Mazda 6 I Kombi
7,3
9,3
11,4
~Damian_B
Kombi 1.8 MZR 120KM 88kW
Niestety karoseria to jest jakaś porażka. Nawet próby naprawy mogą być ciężkie, w garażu trzeba mieć z 8 par pomalowanych drzwi na wymianę, bo nie wiadomo skąd się pojawia ta rdza.
Mazda 6 I Kombi