Lista ocen Mazda 6 I Kombi (200) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 109 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mateuszw106
Kombi 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Czysta poezja. Na temat świetności tej skrzyni można by napisać poematy zawstydzające samego Mickiewicza. Skrzynia cicha, precyzyjna, bezbłędna. Przebieg auta to 235tys., ale że od handlarza, to pewnie i z 350tys. może mieć. Za to skrzynia chodzi jakby była wyjęta prosto z nowego samochodu. To jak gładko i precyzyjnie wchodzą biegi, to nie da się tego opisać. Krótkie przełożenia aż proszą, żeby jeździć dynamicznie i agresywnie. Zresztą, co tu...
~ktusznio@hotelsarmata.pl
Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW
Pierwszy raz jak wsiadłem i zacząłem zmieniać biegi stwierdziłem, że sprzedawca chce mnie zrobic w bambuko i wciska mi auto z wymienioną lub uszkodzoną skrzynią biegów i sprzęgłem. Stety, niestety - ten model tak ma - dźwignia podobno działa na metalowych żyłkach (?). Whatever...Po ok. 1000 km można się przyzwyczaić. Do sprzęgła też. A po 5000 km - lepszej skrzyni sobie nie wyobrażam.
~MichalVTS
Kombi 2.3 MZR 162KM 119kW
Automat w tym samochodzie to duży plus. Ładnie i szybko zmienia biegi, bez szarpania i dużej zwłoki. Dodatkowo, jeżeli ktoś tęskni za manualem, może w trybie M pomachać drążkiem. Jedynym mankamentem skrzyni, jest wybieranie zbyt niskiego biegu przy wyprzedzaniu, trzeba się przyzwyczaić, że zaczynając wyprzedanie, nie wciskać za mocno gazu, żeby skrzynia nie zrzucała za dużo biegów.
~Marek
Kombi 1.8 MZR 120KM 88kW
pięciobiegowa manualna - bardzo dobrze zestopniowana. Biegi wchodzą płynnie, aczkolwiek wsteczny niekiedy haczy i zanim się go wrzuci, trzeba puścić sprzęgło i jeszcze raz wcisnąć. Wtedy wsteczny wchodzi bez problemu. Nie oceniam tego jako wady, gdyż większość japońców tak ma (poprzednio jeździłem Nissanem Primerą i Toyotą Corollą - ten sam objaw. Można się przyzwyczaić).
~Mazda 6
Kombi 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Cóż, czasem gdy w piątek wracam po pracy ogarnia mnie błogi nastrój. Wówczas włączam sobie spokojną muzyczkę a do zmiany biegów używam w zasadzie tylko palca wskazującego- pstryk i kolejny bieg, pstryk i redukcja. Długość biegów dla mnie zestrojona optymalnie- 1 pozwala na spokojny start, na 5 da się natomiast toczyć nawet przy 50km/h.
~Szeryv
Kombi 1.8 MZR 120KM 88kW
Zdecydowanie brakuje 6 biegu. Sama skrzynia jest ok - nie słychać niczego niepokojącego po takim przebiegu. Zestopniowanie jest dobre jak na to, że silnik nie ma zmiennych faz i trzeba go trzymać na wysokich obrotach "by jechał". Na temat sprzęgła się nie wypowiem, bo nie wiem, kiedy było wymienione.
~Wojtok123
Kombi 1.8 MZR 120KM 88kW
W ciągu dwóch lat użytkowania skrzynia cały czas działa dobrze. Biegi wchodzą prawie lekko. Prawie, gdyż czasami trzeba mocniej nacisnąć by drążek wszedł na swoje miejsce. Co jakiś czas wystarczy wymienić olej w skrzyni i od razu zmiana biegów jest spokojniejsza. Nie miałem z nią żadnych problemów.
~Marcel
Kombi 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Biegi wchodzą poza haczącą \"trójką\" z bardzo przyjemnym oporem dość precyzyjnie. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów \"trójka\" przestaje haczyć. Brakuje 6 biegu, w trasie przy 120 km/godz silnik pracuje na 2500 obr/min, a przez to pochłania 6,5 l/100km (dane z komputera pokładowego)
~Yakoshi
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Da się zauważyć krótkie biegi przy względnie ekonomicznej jeździe, co w przypadku częstej jeździe po mieście może denerwować, jednak przy jeździe dynamicznej silnik w bardzo dobry sposób reaguje na "przeciągnięcia" na każdym z biegów. Ogromny plus dla 6-biegowej skrzyni.
~Mac
Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW
4 biegowy automat nie należy ani do szybkich ani do nowoczesnych, ale do spokojnej jazdy wystarczy. Jedynie 4 biegi niestety zwiększają apetyt na paliwo. Ogólnie nie jest źle, nie psuje się, nie szarpie, łagodnie zmienia biegi i przyzwoicie redukuje przy kickdownie.
Mazda 6 I Kombi