Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

ssss, 8 lat temu
Silnik 2.0 MZR 141KM 104kW
Rok produkcji 2003
Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo ładne wnętrze i na zewnątrz tez na czasie.I chyba dlatego jeszcze go nie sprzedałem ;-)
Inne : rdza rdza rdza progi podłoga,nadkola,zawieszenie
Ogólnie dobrze,auto bardzo ładne i wygodne.Dość ekonomiczne jak na 2.0.A teraz minus tylko jeden RDZA!.Podwozie to gnije w oczach dosłownie.
Silnik bezobsługowy ze tak powiem,oleju nie bierze nic nie wycieka.Przy prędkosci powyżej 120 w aucie robi sie nieznosnie.W poporzednim tdi ku było ciszej,do tego przy jezdzie w 4 to nie ma czym depnąc.Słaby nieco jak na takie duze auto.
Ogólnie skrzynia bardzo bobra,biegi czuc kiedy wchodza.Miałem problem z pedałem sprzęgła-popekał w 3 miejscach i mi nie wysprzęglał.Demontaż i spawanie pomogło.A i sprzegło cieżko wchodzi ale to taki urok mazd.
Zawieszenie wytrzymałe,styłu rozkręcił mi sie jeden wahacz regulowany i pukało,po skręceniu ok. i jeszcze jedno co mnie bardzo wkuża to podatnosć na wiatr boczny-normalnie pływa.
Widocznosc ok,styłu załozyłem czujniki parkowania i jest duuzo lepiej.
wszystko tam gdzie powinno byc,jest dobrze.
Zimą szybko sie nagrzewa a latem przy 35 st. klima niewyrabia a mało tego to mi padła-rozstrzelniła sie 400 zł w plecy.
Miejsca full wszędzie i po złożeniu foteli jest duuza przestrzeń ładunkowa.
Zaraz po rdzy najwieksza bolączka tego auta.Każde przekroczenie 3,5 tysiaca obrotów powoduje nieprzyjemny chałas.
Czesci mozna kupic bez problemu ,duzo jest anglikow i wtedy za grosze mozna sie zaopatrzyc.Narazie nic sie tak nie psuje i oby tak dalej.
Ok
Pedał sprzęgła popękany,poduszka silnika zerwana 30 zl.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 141KM 104kW [l/100km]

7,6