Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

DobryChlopak85, 12 lat temu
Silnik 2.3 MZR 162KM 119kW
Rok produkcji 2004
Mazda 6 I Kombi 2.3 MZR 162KM 119kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Napęd na 4łapy to kapitalna sprawa na górskie zaśnieżone drogi. Śmieje się sąsiadom w twarz. Jazda w ośniezonych zakretach może być świetną zabawą :D:D
Uwarzam, że jest to niedoceniany samochód na Polskich drogach i w społeczeństwie w którym panuje przeświadczenie że co niemieckie to najlepsze.
Wiem, że nie jest to TDI i nie nie ten moment obrotowy. Żeby jechać przyzwoicie trzeba trzymać go na obrotach, lub zmienić na manuala bo ujmująć noge z gazu w zakręcie nie wrzuci nam na wyższy bieg i nie spadną mu obroty.
Pierwsza automatyczna skrzynia biegów z jaką mam doczynienie, dlatego moje zdanie nie jest obiektywne. Automat to bajka. Kapitalne rozwiązanie dla mnie. Można zmieniać biegi za pomocą pedału gazu.
Dość twardo zestrojone zawieszenie. Zatwardo dla mnie, jednak co dla jednych jest wadą dla innych zaletą. Nie przepadam za sportowa jazdą i ciasnymi zakrętami, gdzie dobrze spisze się to zawieszenia, a za wygodą :)
Kiepsko do tyłu
Sporo miejsca i wygodne fotele.
zrobiłem samochodem dopiero 2600km średnie spalanie benzyny i LPG to 12.6 Wyliczyłem średnią obu paliw, bo na dużych mrozach jakie doskwierają tej zimy na gaz przeżuca dopiero po kilku minutach. Dlatego nie jestem w stanie wyszczególnić spalania gazu i benzyny.
Relatywnie tańsze od audi quattro, subaru. Myśle że to dobra alternatywa.
Za 50 tyś km wróce i napisze.
za mną dopiero 2600km....

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.3 MZR 162KM 119kW [l/100km]

11,9