Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

Zadowolony z pozbycia się mazdy ^, 11 lat temu
Silnik 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
Rok produkcji 2004
Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR-CD 136KM 100kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Inni narzekali,że korodują blachy u mnie nic nie korodowało, auto sprowadzone było z Włoch
Przeniesienie napędu : Koło dwumasowe, sprzęgło
Układ hamulcowy : Pompa vacum
Inne : Denerwujące dymienie z webasto
Moja mazda ma zmodyfikowany program, moc teraz to 159 KM. Silnik pracuje rewelacyjnie, przyspieszenie na 6, ważne aby zalewać olejem DEXELIA ULTRA 5W40, Problemem w tych autach są wtryskiwacze które są dość drogie.
Zero problemów ze skrzynią biegów
Jak przyklejona do asfaltu, prowadzi się rewelacyjnie, zrobiłem nią ok 40 tyś km, nie wymieniałem żadnych części
bardzo dobra widoczność, fotele regulowane w górę w dół przód-tył, każdy się dopasuje.
Wszystkie przyciski na swoim miejscu, obsługa intuicyjnie bez zaglądania w jakieś instrukcje obsługi
Ogrzewanie..., Problem to weba-sto które załącza się poniżej 10 stopni na dworze, strasznie dymi, a na postoju na skrzyżowaniu na światłach wlepione w ciebie oczy innych kierowców pokazujących palcem że ci się dym wydobywa spod auta. Po za tym w aucie cieplutko w zimę a latem klima chłodzi rewelacyjnie
Bardzo dużo miejsca w środku, auto pakowne, spokojnie osoby o wysokim wzroście mogą podróżować zarówno z przodu jak i z tyłu.
Średnie, po wjechaniu w kałużę efekt podobny do jazdy dostawczakiem, strasznie słychać hałas i szum rozbryzgującej się wody. z czasem idzie się przyzwyczaić
i tu się zaczynają problemy... w mojej 6 wymieniałem takie części jak : 1.sprzęgło alternatora - drogie 2.pompa vacum ( hamulce ) - droga 3. regeneracja maglownicy - ok 850 zł 4. koło dwu-masowe z sprzęgłem - 3500 zł 5. wtryskiwacze - 3000 zł 6. Kompletny rozrząd i napinacze paska wielorowkowego - ok .2300zł Jak kiedyś policzyłem ile dołożyłem do 6 wyszło mi ponad 12.000, zł. Dodam że wszystkie części kupowałem w serwisie w Polsce a później wyhaczyłem że w Belgi te części są tańsze i stamtąd ich zamawiałem.
Często wypalała się żarówka świateł postojowych.
Sprzęgło i dwumas, maglownica- stuki, wtryskiwacze, pompa vacum, chłodnica,

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 136KM 100kW [l/100km]

6,8