Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

Silnik 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Rok produkcji 2007
Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR-CD 143KM 105kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Inne : audio Bose
Mimo pewnych zastrzeżeń do wnętrza - duży pozytyw. I ten bajeczny wyglad zewnętrzny. Dziwnie zachowuje się spalanie. Na niemieckiej autostradzie, przy dużej prędkości, spalanie wyszło ok. 7,7. W mieście ok. 6,5 do 6,7 l. Ale na zwykłej trasie trudno osiągnąć dane podawane przez producenta, tj. ok. 5,2. Chyba że się jedzie ze stałą prędkością, nie przekraczając 110 km/h, po w miarę równym terenie.
Może mam zbyt małe doświadczenie z silnikami Diesla, ale silnik jest dynamiczny dopiero od około 1500 obrotów. Chyba że silniki innych marek nie są lepsze. Wówczas nalezy się 5, bo jak się rozkręci, to idzie jak burza
jedno zastrzeżenie. Trzeba uważać, żeby nie wrzucić 4 zamiast 6, ale to kwestia przyzwyczajenia
bardzo stabilny samochód i bardzo dobrze się prowadzi
Bez problemu. Nie mam czujników parkowania, ale wcale za nimi nie tęsknię. Jedno zastrzeżenie. Samochód jest tak duży, że w bocznych lusterkach nie widać, co się dzieje bezpośrednio za nim. Trzeba patrzeć w lusterko wewnętrzne. Ale tak po prostu musi być
Przyciski komputera pokładowego mogłyby być bardziej poręczne. Są zbyt oddalone od kierowcy, szczególnie przełącznik temperatury wewn./zewn. Poza tym denerwuje mnie to, że spryskiwacz reflektorów włącza się samoczynnie - przy włączonych światłach wraz ze spryskiwaczem szyby. Spryskiwacze reflektorów przeszkadzają przy ich czyszczeniu. Mogłyby być chowane. Brakuje też wygodnego niewielkiego schowka np. żeby odłożyć telefon. Mam zastrzeżenia do kolorystyki - za dużo czarnego (chociaż środkowy panel jest fantastyczny) i do wyglądu plastików (jakby z Volskwagena, szczególnie środkowy schowek pod przednią szybą wygląda ordynarnie). Natomiast duży plus za sterowanie radiem i tempomatem oraz za dopasowanie elementów. Jeszcze jedno, komputer pokładowy oszukuje, co bardzo denerwuje
jest ok
mam 196 cm i jest naprawdę dużo miejsca, a nie odsunąłem fotela maksymalnie. Kierownicę można regulować w 2 płaszczyznach, fotel też posiada dużo regulacji
Słyszałem o opiniach, że jest tak sobie, ale uważam, że to nieprawda. Jest cicho nawet przy dużych prędkościach. Nic nie skrzypi. W tym miejscu wspomnę o audio firmy Bose, które zapewnia niesamowite wrażenia.
Liczyłem na mniejsze zużycie paliwa przy dużych prędkościach (powyzej 120 km/h). Ale za to w mieście nie przekraczam 6,7 l/100 km. To chyba nie najgorzej
Wydaje mi się, że Mazda 6 jest konkurencyjna cenowo z rywalami. Szczególnie ceny Hond Accord i VW Passat powalają. Natomiast jest dużo ciekawsza niż Toyota Avensis i Nissan Primera. Przekonanie to opieram na tym, że przed zakupem testowałem wszystkie ww. marki.
Za wcześnie, żeby to oceniać
Za wcześnie, żeby to oceniać