Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

infor946@poczta.onet.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Rok produkcji 2007
Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR-CD 143KM 105kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : zanim decyzja padła na 6 jeździłem Accordem, nowym Mondeo, Passatem (wszystkie 2l diesel) i żaden nie był tak szybki jak 6.
generalnie auto SUPER. Pod kazdym względem, jest ładne, oryginalne, szybkie, niezawodne (produkcja japońska), obszerne. No i widze te zazdrosne spojrzenia innych kierowców (np. tych z vectr, pasatów, avensisów itp) na swiatłach, albo gdy ich wyprzedzam :)
silnik cichutki, nie ma charakterystycznego klekotu diesla jak w niemieckich pancerwagenach. 143KM i 360Nm robi swoje, szczególnie na 3 i 4 biegu przyspiesza jak oszlały.
6 biegów, precyzyjna, piękny i zgrabny lewarek
doskonały, idealnie trzyma drogi, kierowca w pełni ufa autu juz po prau km. rewelacja
mam kombi i widocznosc jest duzo lepsza niz w moim innych poprzednich autach sedanach a nawet minivanie. Zreszta mam wersje z czujnikami parkowania przód i tył które dodatkowo pomagają podczas parkowania przy przeszkodach których nie widać (niskie murki np)
nic dodac nic ując, wszystko na swoim miejscu, wszystko intuicyjnie, niepotrzebna instrukcja.
no tu to bomba, ma być zimno jest zimno, ma byc ciepło jest ciepło - moment, ma odparowac szyby - dosłownie w 2 sek. i do tego nie czuć spadku mocy silnika REWELACJA
dla mnie 180 cm miejsca od groma
bardzo cicho, 6 bieg "wycisza" auto nawet przy dosc wysokich prędkosciach
no tu mogłoby być lepiej. Moja ciężka noga to spalanie 8,5-9l/100km w miescie. Ale udało mi się zejśc do 5l w trasie na tempomacie przy prędkosci 90km/h (dostałem mandat za predkosc a to jakos odbiera ochote na szybka jazde, ale tylko do momentu zapomnenia:)
tu rewelacja, mit Mazdy 6 - jako jednego z droższych aut padł. 108 tys za active plus (skóra,navi,xnenony,climatronic, czujniki park., audio BOSE, tempomat, i mnóstwo innych bajerów) z takim silnikiem nie ma żadna konkurencja. Sprawdzałem. Silnik 2.0 diesel tez najmocniejszy w klasie jedyny z tak wysokim momentem 360Nm.
na razie odpukac nic. ale te wszystkie rankingi niezawodnosci napawają optymizmem
no tego by jeszcze rakowało przy 4kkm.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 143KM 105kW [l/100km]

6,9