Lista ocen Mazda 626 V Hatchback (77) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Igson
Hatchback 2.0 115KM 85kW
W 22 letnim aucie jest to jedna z najlepiej działających skrzyń z którymi miałem do czynienia(płynna, ustawienie przełożeń), na plus tez świetne ustawienie 4 biegu, jest tak jakby pomiędzy 3 i 5 jeżeli chodzi o obroty a większości aut jakimi jeździłem miedzy 4 a 5 nie ma dużej różnicy w obrotach. Przy 5-tce prawie 90km/h.
~Piotrek Tr
Hatchback 2.0 136KM 100kW
Skrzynia (manual 5biegowy) chodzi bardzo precyzyjnie. Nawet mogę przyznać, że z większą precyzją i pewnością można zmieniać przelożenia nich w BMW z okolic 2010 roku. Przełożenia są przewidziane do jazdy przy wysokich obrotach, ale nie ma problemu również z przyśpieszaniem od dołu.
~Aston
Hatchback 2.0 TD 110KM 81kW
Skrzynia pracuje bardzo dobrze, jest niezawodna, choć nie jest przystosowana do sportowej jazdy. Wsteczny nie za każdym razem chodzi na postoju - ale to normalne w japończykach po 200 000 przebiegu. (Na autostrady przydał by się 6 bieg) Poza tym bez zastrzeżeń.
~Tofcik_Rzeszów
Hatchback 2.0 136KM 100kW
Bez zastrzeżeń, precyzyjnie wybiera poszczególne przełożenia. Na każdym biegu ciągnie do przodu. Na dwójce do 80km/h. Nie sprawdzałem jej możliwości, bo szkoda mi auta. Bardziej zależy mi na elastyczności i tu jest ok. Ale z pewnością, lubiący agresywniejszą jazdę nie będą zasmuceni.
~Paweł
Hatchback 1.8 90KM 66kW
Biegi wchodzą lekko i precyzyjnie. Przy niskich temperaturach i zimnym silniku może trochę oporniej 1-ka. Wsteczny chyba w każdym aucie może czasem nie wejść za pierwszym razem. Na drążku wyraźnie odczuwalne wibracje z zespołu napędowego. Ogólnie jednak sprawuje się bardzo dobrze.
~MecLuk
Hatchback 2.0 136KM 100kW
Super, biegi wchodzą precyzyjnie i pewnie. Jakieś 15 lat temu miałem okazje jeździć jedną z pierwszych generacji 323 i jak 5 lat temu wsiadłem do mojej mazdy od razu przypomniała mi się tak japońska precyzja zmiany biegów.
~Kuba
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Czasami biegi wchodzą ciężko, szczególnie gdy samochód jest zimny. Szczególne problemy sprawia bieg 1. Podobno jest to jednak nie wina mojego egzemplarza, a typowa przypadłość mazdy. Mimo wszystko da się do tego przyzwyczaić.
~Gremlin gg 5874350
Hatchback 2.0 136KM 100kW
Skrzynia biegów precyzyjna. Podczas użytkowania madzi (ok. 11 miesięcy) 2 razy musiałem ponownie wrzucic bieg wsteczny. W moim poprzednim samochodzie Fiacie Punto ciągle skrzynia \"haczyła\". 1,3iR biegi we fiacie.
~kolo1989r
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Szybko mozna zmieniac biegi, choc w moim przypadku jedynka niezawsze chce zaskoczyc. Trzeba wysprzeglic jeszcze raz i wtedy bez problemu. Wsteczny podobnie, choc nieco lepiej. Czesto brakuje mi szostego biegu.
Dziennik kosztów dla Mazda 626 V Hatchback
8,6
8,9
~TheMichcio
Hatchback 2.0 115KM 85kW
W moim 18 letnim Audi biegi wchodziły 100 razy lżej niż w tej Maździe. W pewnych sytuacjach(prowadzenie mojej żony)włączenie wstecznego lub jedynki to prawdziwa sztuka.
Mazda 626 V Hatchback