Lista ocen Mazda 626 V Hatchback 2.0 136KM 100kW 1997-2002 (17) - Silnik

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tofcik_Rzeszów
Hatchback 2.0 136KM 100kW
Pierwszym moim autem była Astra 1,4. Jednym słowem kochany wynalazek:)Jednak 136KM mazdy i potężny moment to lata świetlne w porównaniu z Oplem. Wciąż ucze się Mazdy ale muszę stwierdzić z przekonaniem, że ten silnik jest wspaniały. Bardzo wszechstronny. Pozwala bez problemu wyprzedzać TIR-y a zdrugiej strony daje się okiełznać na tyle, by jazda Madzią była ekonomiczna:)
~mikolaj94
Hatchback 2.0 136KM 100kW
Praktycznie się nie psuje, jedyne co musiałem naprawiać to instalacja LPG, ale to wina jej samej bo była słaba, oraz musiałem raz przeczyścić przepustnicę. Inne naprawy (rozrząd, zawieszenie, olej, itd) robiłem profilaktycznie co poskutkowało tym, że auto nigdy mnie nie zawiodło nawet na trasach po 2 tys km.
~MecLuk
Hatchback 2.0 136KM 100kW
Silnik nie brał ani grama oleju do czasu wymiany paska rozrządu u kowala. Kultura pracy nie powala bo to 4 cylindry, żeby wykręcić te 136 KM należy mocno przekroczyć 3 tys. i już robi się głośno ale jak ktoś lubi \"sportową\" jazdę to da radę. Ta moc przydaje się tak naprawdę tylko w sytuacjach awaryjnych.
~Piotrek Tr
Hatchback 2.0 136KM 100kW
Silnik to chyba największy plus tego samochodu. Wolnossąca prosta japońska konstrukcja, w której nie ma co się popsuć. Relatywnie niskie spalanie przy tej mocy. Jednostka bardzo lubi wysokie obroty i przyśpiesza do końca na każdym biegu.
~Łukasz
Hatchback 2.0 136KM 100kW
Silnik nie mogę powiedzieć, by był ospały, ale też po 136 KM spodziewałem się czegoś więcej. Auto bardzo dynamiczne po przekroczeniu 3 tys. obr, do 3 tys. brakuje jej elastyczności. Przy wyższych prędkościach bardzo dynamicznie przyspiesza.
~Marcin
Hatchback 2.0 136KM 100kW
Dynamiczny i sprawny. Jedynie automat nieco dławi jego zapędy. Moim zdaniem w erze downsize-ingu, jest super oszczędny. Moja firmowa Skoda Octavia 2.0 Tsi z DSG pali wiecej w mieście a dopiero na trasie zrównuje sie z Mazdą
~Wiktor
Hatchback 2.0 136KM 100kW
Przyspiesza bez problemów lubi wysokie obroty i ciągnie do przodu jeżeli wybierasz spokojna jazdę do 2000 tyś obrotów na minutę nie muli i odwdzięcza się niskim spalaniem
~Tomasz O.
Hatchback 2.0 136KM 100kW
Całkiem niezłe przyspieszenie powyżej 3 tyś. obr. elastyczny,cichy, a przy wyższych obrotach przyjemnie warczy.
~radziu13@wp.pl
Hatchback 2.0 136KM 100kW
przyspieszeniemi się ogólnie podoba, także pod względem elastyczności; między 4 a 6 tys obr. wciska naprawdę wystarczająco!
~edek.dlugi@poczta.gazeta.pl
Hatchback 2.0 136KM 100kW
cichy, mocny, swietnie reaguje na gaz, choc tylko 115 KM jak na 2-litrowy silnik to nie za duzo
Mazda 626 V Hatchback