Lista ocen Mazda 626 V Kombi (82) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~GhostDog
Kombi 2.0 TD 101KM 74kW
Z uwagi na spalanie daje 4 punkty. Zużycie paliwa jak na tak spory samochód na bardzo niskim poziomie. Ostatnio wyliczyłem że w cyklu mieszanym 75% trasa, 25% miasto pali 5,6L na 100km. Ceny przeglądów nie są tak tragiczne jednak ceny większości części są spore. Wiem co piszę bo jeżdżę nim już 5 lat i mam sporą wiedzę o tym samochodzie. Niektóre wyższe od części do bardziej prestiżowych i luksusowych marek. Dla przykładu podam Rozrząd. Jego...
~marekdanecki@wp.pl
Kombi 2.0 TD 101KM 74kW
Spalanie naprawdę dobre 70/30 miasto/trasa niezmiennie 6,5l/100km. Ciężko mi napisać coś więcej o spalaniu bo waha się ono w moim przypadku o 0.5l/100km od średniej wartości. Co do ceny części nieprzesadzałbym poprostu nie występują najtańsze zamienniki i trzeba zaopatrywać się w te bardziej markowe. Biorąc pod uwagę, że te bardziej znane zamienniki do Mazdy kosztują tyle samo co do bardziej popularnych marek ceny części są na tym samym...
~dplec@itr.org.pl
Kombi 2.0 TD 101KM 74kW
Spalanie: Jak sie mocno nie cisnie to ponizej 6l/100km srednio 50%/50% miasto/trasa przy normalnym jezdzeniu 6-6,4l/100km Najwiecej jak sie jezdzi powyzej 140km ok 7l Samochod wlasnie wiecej pali jak sie jezdzi szybko (140+) anizeli w miescie gdzie sie przyspiesza. Jest stabilny w swoim zuzyciu. Jak na samochod wazacy 1500kg wydaje mi sie ze jest ekonomiczny. Filtr oleju ok 15zl Filtr powietrza ok 45zl polecam.
~mzebrows@gmail.com
Kombi 2.0 115KM 85kW
Przy jeździe autostradą 120km/h bez klimy potrafi zejść na 8.6 l/100km. Ale już przy włączonej klimie potrafi wypić ponad 11l.W sumie w porównaniu z konkurencję nie wypada wcale źle, tym bardziej że przerobiłem go na LPG i spalanie nie wzrosło. Części do mazdy są raczej drogie, szczególnie te oryginalne. Ale za jakość trzeba płacić. Na rynku jest też dużo używanych części jednak i te są bardzo drogie.
~michal_lesicki@op.pl
Kombi 2.0 115KM 85kW
Samochód wogóle się nie psuje. Niczym nie zaskakuje, a jeśli cos sie znajdzie do wymiany dostaniemy ostrzeżenie w postaci np dziwnych dźwięków. Ceny niektórych części wysokie, ale ludzie wierzcie mi na słowo, miałem kilka Mazd i te samochody naprawde sie nie psują... Na PB w mieście 10,5 -11 + klima 12 (w korku), trasa PB 6,3-6,7 jadąc 110-140km/h!
~aluskicompl@wp.pl
Kombi 1.8 100KM 74kW
ceny części w servisach straszą, ale jest wiele sieci dystrybuujących oryginalne i tańsze części. Za wymianę rozrządu zapłaciłem 600zł (na oryginalnych częściach) to mniej niż za Mondeo z 2000roku! Jakością wykonania jestem zachwycony, mój diagnosta też, Miałem dwa przeglądy - AUTO NIE WYKAZUJE ŻADNYCH OZNAK ZUŻYCIA. - kocham ją.....
~~XXX~
Kombi 2.0 136KM 100kW
Ogólnie masakra. Nie wiem, czy to tylko przez automat, ale paliwa żre masakrycznie. W mieście przy baaardzo lekkiej nodze i stosowaniu wszelkich trików - 11l. W trasie z tempomatem 80km/h: 8,5-9l. Jak się chce dynamiczniej po mieście pojeździć to 15l spokojnie. W trasie (wyprzedzanie, prędkość około 110km/h) - 10l.
~bejo
Kombi 2.0 TD 101KM 74kW
Poniżej 6 L/100km - to średnie spalanie. Na trasie do 90 km/h można zejść poniżej 5 L/100km. Zima i krótkie odcinki - może dobić nawet do 7.5 L/100km ale to sporadycznie. Wrażliwy silnik na jakość paliwa. Należy dbać o auto - to wydatki tylko eksploatacyjne - w przciwnym przypadku - zrujnuje portfel.
~KacperK
Kombi 2.0 115KM 85kW
jak na takie gabaryty pojazdu jestem mile zaskoczony. dosyć dużo jeżdżę na trasach(zwłaszcza w okresie letnim) i naprawdę nie jest problemem utrzymać spalanie na poziomie nieco ponad 7l/100km przy ostrej jeździe i z włączoną klimatyzacją. w zimie to już jednak troszkę więcej pali ale to normalne
~Kamil
Kombi 2.0 115KM 85kW
Mysle ze spalanie jest ok.Zalezy jak dla kogo oczywiscie kto ile moze przeznaczyc na paliwo.w polsce na trasie spalil mi 12lit. na 150km.A na autostradzie poza krajem(lepsze drogi)na calym baku przejechalem 900km przy predkosci nie wiekszej niz 120km/h.W miesci 12lit. potrafi wypic jak mu sie depta
Mazda 626 V Kombi