Lista ocen Mazda 626 V Kombi (78) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~misiek
Kombi 2.0 115KM 85kW
Jest to samochód rodzinny, więc nie ma co oczekiwac minimalnych skoków drążka i perfekcyjnych zmian. Ale nie jest źle. Biegi wchodzą pewnie, mają jasną drogę prowadzenia lewarka (nie gumowatą jak w Citroenie)i na dodatek z lekkim oporem. Piątka haczy rzadziej niż w poprzednim modelu, a i zmieniając szybko drugi bieg z trzecim też nie ma już haczenia. Za to wsteczny czasami trzeba dwa razy wysprzęglic... Znana przypadłośc tej marki i dlatego...
~GhostDog
Kombi 2.0 TD 101KM 74kW
Bez zarzutu, czasem na zimny silniku troszkę haczy. Minusem jest brak 6 biegu który w tym samochodzie bardzo by się przydał i przy większych prędkościach pozwoliłby na zredukowanie natężenia dźwięku silnika przy wyższych obrotach dobiegającego do kabiny.
~Jacek
Kombi 1.8 90KM 66kW
Skrzynia chodzi bardzo dobrze lecz niestety po dłuższej jeździe po mieście potrafi zacząć haczyć ale czego więcej można się spodziewać jak skrzynia oraz sprzęgło ma już 16 lat i 260 k przebiegu bez jakichkolwiek napraw.
~marekdanecki@wp.pl
Kombi 2.0 TD 101KM 74kW
Chodzi przyjemnie nie pozostawia wątpliwości, że bieg wszedł. Na początku po zakupie lekko haczyła a z czasem nie mogłem w ogóle wrzucić biegu. Wystarczyło wymienić wysprzęglik za całe 80zł (ten droższy) i jest super.
~Maro
Kombi 2.0 TD 101KM 74kW
Dobrze leżący w dłoni lewarek oraz fabryczny podłokietnik sprawiają, że przyjemnie jeździs się po mieście. Generalnie dobrze, jak to japońska skrzynia biegów - dość lekko i precyzyjnie. Nie dam 5, bo czasem haczy wsteczny.
~yojki
Kombi 2.0 115KM 85kW
Skrzynia biegów jest fantastyczna, biegi wchodzą lekko, bez problemów,natomiast gdy zaczynają się problemy z wkładaniem biegów, należy przesmarować tulejki drążka pod spodem auta-problem znika- przetestowałem
~dplec@itr.org.pl
Kombi 2.0 TD 101KM 74kW
Do skrzyni biegow nie mam zarzutow czasami mi sie zdarzylo ze na swiatlach nie moglem wrzucic biegu dopiero przy drugiej lub trzeciej probie ale to naprawde rzadko mimo to wysoko go za skrzynie oceniam
~Miszunga
Kombi 1.8 90KM 66kW
Również przeciętna. Czasami zamiast trójki wchodziła mi piątka. Obecnie mam inny samochód i jeśli chodzi o ten elementy (i w zasadzie wszystkie inne) to jest przepaść.
~kris.w.bien@gmail.com
Kombi 2.0 TD 101KM 74kW
Jeżeli potrafimy zmieniać biegi to żadna skrzynia nie może być zła. Ja zaczynałem ze skrzynią nie synchronizowaną i tu dopiero można rozmawiać o zaletach i wadach .
~Cipek
Kombi 2.0 TD 101KM 74kW
Bez problemow, biego wchodza gladko, ostatnio wymienilem olej w skrzyni biegow (bo nie wiedziałem kiedy byl wymieniany) i teraz wydaje mi sie ze biegi chodza jeszcze lzej.
Mazda 626 V Kombi