Lista ocen Mazda 626 V Sedan 2.0 115KM 85kW 1997-2002 (29) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kk
Sedan 2.0 115KM 85kW
Kupując 626 z tym silnikiem oczekiwałem spalania na poziomie 10,5 - 11,5 w mieście i z 7,5 - 8 w trasie. I tu jestem zaskoczony - miasto - 8,5 - 9,5 w zależności od korków i sposobu jazdy, trasa - 6 - 7,5 w zależności od rozwijanych prędkości. Ostatnio z zalanych 50 litrów zrobiłem 645 km, co daje średnio 7,7. 300 km przejechanych po trasie tj. autostradą - połowa tempomat na 140, połowa na 110. Reszta - może ze 100 km to trasa z prędkościami...
~youtobe
Sedan 2.0 115KM 85kW
Nikt nieuwierzy puki jej nie kupi benzynka spokojnie miasto max 9 trasa nigdy niewskoczyla na 8 dynamicznie i to naprawde dynamicznie tak 5000-7000 obrotów miasto 11 max!! to jest dla mnie wypas krece po miescie pod czerwone a tu 2 litry wiecej tylko nigdy i w zadnym aucie tego niebylo !! trasa dynamicznie to 8 no moze 8.5 z klimą !! Jesli chodzi o sekwenscje spokojnie miasto 10 max/ trasa 8 a dynamicznie miasto do13 trasa do 9.5 max naprawde...
~Han Solo
Sedan 2.0 115KM 85kW
Sześć gwiazdek. ****** Przez 9 lat nie włożyłem w samochód grosza. (prócz paliwa, oleju, opon etc - rzecz jasna). W tym samym czasie znajomy kupił dwa razy nowy i raz prawie samochód. Naprawiał każdy do poziomu 8-12tys złotych. A dwa miały dłuugą gwarancję. Ja w czasie użytkowania Mazdy miałem inny samochód przez 2 lata w który włożyłem w naprawy 1tys zł. Tutaj ZERO.
~m626
Sedan 2.0 115KM 85kW
Jeśli chodzi o części-to olej, filtry, świece, klocki, tarcze. Czasem amortyzatory. Poza tym-spokój. Ostatnio chłodnica od klimy-ale po 14 latach ma prawo się popsuć. Trzeba sprawdzać zaciski tylne-lubią się czasem zapiec. Na LPG przy konkretnej jeżdzie średnio pali 10l/100km, co mnie zadowala-nie muszę patrzeć na obrotomierz ii liczyć ile mi ubywa z kieszeni.
~Wojtek Jaworzno
Sedan 2.0 115KM 85kW
ekonomiczny samochód. Dynamiczny ale pali najmniej w swojej klasie. To zasługa kapitalnego 2.0 16V DOHC. Mnie pali zawsze 36 litrów gazu na 360 km a więc 10 litrów na setkę. Do tego 0,85 litra 95 latem i 1,50 litra zimą do odpalenia i rogrzania silnika na sekwencji. Na trasie spala 9 litrów gazu. Jeśli chodzi o benzynę to pali też 8-9 litrów w mieście, schodzi do 7 na trasie.
~tosman@tlen.pl
Sedan 2.0 115KM 85kW
Niewiele mniejsze zużycie paliwa jak w opisywanej tu 626 2.0 miałem w Civicu 1.4, a więc OK. Dotychczas wymieniane części zamienne takie klocki, tarcze, łączniki stabilizatorów itp. mozna nabyć w rozsądnych cenach (markowe zamienniki), choć nieco wyższych niż do znanej i cenionej marki z Wolfsburga. Problemu z dostępnością części jak na razie nie zauważyłem.
~Marcin
Sedan 2.0 115KM 85kW
Najlepsza strona tego auta. 1998r -zachowuje się lepiej niż nie jeden nowy samochód. Przez 4 lata nic się nie zepsuło. Absolutnie nic! Z LPG to auto jest tańsze w utrzymaniu niż Daewoo Tico ;) Pb95 na poziomie 7,5l /100km -średnio
~abedar@op.pl
Sedan 2.0 115KM 85kW
Jak na taki silnik i tak duże auto spalanie jest do przyjęcia, jeśli ktoś chce, aby jego auto paliło mniej niech kupi sobie motorower. Dostępność i koszty części zamiennych jest dobra i są niewiele droższe niż do Opla czy VW
~zz
Sedan 2.0 115KM 85kW
Drogie oryginalne części, zwłaszcza zawieszenia. Walka z rdzą to walka z wiatrakami. Niskie koszty na paliwo jak na wielkość auta, podobnie w miarę OK znosi LPG.
~KonradxD
Sedan 2.0 115KM 85kW
Ekonomiczność jest idealna , zużycie paliwa jest niewielkie , a w trasie to już naprawdę \'\'znikome\'\'.Choć poważne naprawy są \'lekko\' kosztowne polecam kupić ten samochód.
Mazda 626 V Sedan