Ocena kierowcy - Mazda CX-5 I SUV Facelifting

Kamillo, 8 lat temu
Silnik 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Rok produkcji 2015
Mazda CX-5 I SUV Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Opinia na podstawie jazdy próbnej, po której zdecydowałem się na zakup mazdy cx5. Samochód ma ładną stylistykę.Trochę słaby wybór kolorów, zdecydowałem się na srebrny. Auto nie jest za duże ani za małe. Na tyle duże aby nie podskakiwać na każdej nierówności. Ma duży i ustawny bagażnik.Wygodna pozycja za kierownicą, bardzo wygodne fotele-długie siedziska(przeciwieństwo CRV). Dobre jakościowo materiały wewnątrz kabiny i ładny kokpit. Dobrze wyciszona kabina.
Dynamiczny, ekonomiczny i doskonale brzmiący. Wolnossący czyli bardziej niezawodny co jest istotne w przypadku późniejszej odsprzedaży auta.
Biegi wchodzą lekko. Długie przełożenia co dla mnie jest ok. Jak się motor kręci do wyższych obrotów to fajnie brzmi.
Komfortowy, nie za twardy, nie za miękki. Dobre tłumienie nierówności. Nie nurkuje przy hamowaniu.
Dla mnie ok.
Fajna kierownica, dobry jakościowo może nawet trochę premium kokpit. Super fotele - relaksująca pozycja za kierownicą, dobre podparcie ud co w japońskich samochodach nie jest takie oczywiste. Wystarczająca ilość podręcznych schowków. Dzielona na trzy części tylna kanapa, którą można składać od strony bagażnika, duży, ustawny bagażnik, roleta, która podnosi się automatycznie z tylną klapą. Minus to drogie i tylko dojazdowe koło zapasowe.
Trudno mi powiedzieć na podstawie samej jazdy próbnej, ale czytałem w innych opiniach, że jest bardzo dobrze. Fotele się szybko i przyjemnie nagrzewają - to sprawdzałem.
Dla mnie bardzo dobrze.
W porównaniu do wersji przed-liftingowej jest znacznie lepiej, przy prędkości 150/h było o niebo lepiej niż w BMV X1. Ogólnie oceniam wyciszenie na dobre - akceptowalne za cenę którą mam zapłacić czyli ok 115 tyś zł.
Czytałem, że nie odbiegają od średniej krajowej.
Trudno w podobnych pieniądzach kupić taki samochód i taką markę pojazdu.
Trudno powiedzieć, ale czytałem, że się nie psują. Oby tylko nie zardzewiała wtedy bym się troszku w****ił.
Jak troch pojeżdżę to się powpisuje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW [l/100km]

Mazda CX-5 I SUV Facelifting