Ocena kierowcy - Mazda CX-5 I SUV Facelifting

Paweł, 3 lata temu
Silnik 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Rok produkcji 2016
Okres użytkowania: 5 lat
Mazda CX-5 I SUV Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Mój pierwszy SUV. W ciągu 5 letniego używania zero problemów, auto niezawodne. Duże, bezpieczne auto, przy tym dynamiczne i oszczędne w spalaniu jak na SUVa. Serwisowanie auta w AOS Szczecin to była też czysta przyjemność. Dla wielu użytkowników aut innych marek to pewnie marzenie- tylko wlać paliwo i jeździć. Tak było z moją Mazdą
Silnik jak dla mnie bardzo dobry, dynamiczny, spalał średnio 7,5-8,0l benzyny, choć i trafiło się, że przy spokojnej jeździe 90-100km/h na trasie spalił mi średnio 5,9l !
działa bez zarzutów
działa bardzo dobrze, pewnie się prowadzi nawet przy dużych prędkościach, zakrętach itp.
rdzy nie widać :)
widoczność zarówno do przodu jak i do tyłu bez zarzutów
rozmieszczenia przycisków jak należy, fotel ok, może tylko zagłówek nie spełnia swej roli jak potrzeba. Tylna kanapa składana też z poziomu bagażnika przyciskami
klima i ogrzewanie działa sprawnie. Jedyny mankament z automatycznymi wycieraczkami, że czasem na początku jazdy włączały się bez deszczu- chyba dopóki nie osuszyły się czujniki deszczu???- zawilgocenie?
ok
Wyciszenie dobre tylko przy niższych prędkościach, przy szybszej jeździe jednak słychać bardzo mocno szum powietrz, mimo, że to auto duże można by tu pewnie dużo poprawić
spalanie nieduże, serwisowanie coroczne w gr. rozsądku 1-2tys zł, dodatkowych wydatków z powodu usterek nie było
jedyne mankamenty jakie znalazłem w aucie to drobiazgi- np. zimą trzeszczące słupki przednie póki się nie nagrzało w aucie (1-3min)- serwis sprawdzał mankament ale niestety nie usunął tego. Inny drobiazg- słabe zamocowanie wajchy do otwierania maski- zdarzało się, że ją wyrwałem ze słabego mocowania. Również I-stop nie zawsze zadziałał poprawnie i było trzeba uruchomić silnik przyciskiem
nie było

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW [l/100km]