Lista ocen Mazda MX-3 1.6 i 107KM 79kW 1994-1998 (35) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rook
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
W tym samochodzie jest najlepsze zawieszenie z dotychczasowych aut którymi jeździłem. Oczywiście trzeba lubić twarde zawieszenia a takie tu jest. Wielowahaczowe zawieszenie pozwala na pewne pokonywanie zakrętów, samochód prowadzi się pewnie, czuć że ma się nad nim kontrole, oczywiście wszystko kosztem komfortu. Na pocieszenie dodam że zawieszenie jest bezawaryjne ponad 160 tyś przebiegu a wszystkie amortyzatory oryginalne i ze sprawnością...
~toster01
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Tu \"Madzia\" rządzi! Siedzi się nisko, więc czucie drogi i prędkości jest doskonałe. Nisko położony środek ciężkości i stosunkowo duża szerokość i rozstaw osi powodują, że autko się klei do asfaltu. Wszystkie przesady z naszej strony są sygnalizowane i dość oczywiste w kontrowaniu.
~Jaaktozbyinny
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Świetne zawieszenie. Autko ma nisko położony środek ciężkości i jest twardo zestrojone więc świetnie trzyma w zakrętach. W mieście niestety nie da się najechać na krawężnik (np. przy parkowaniu na chodniku) żeby nie zaryć brzuchem :( Coś za coś - ale to przecież coupe...
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
troszkę rzuca i buja na koleinach ale to też wina opon, zawieszenie co sezon do wymiany mogło by być odrobinę niższe i sztywniejsze ale jest OK, wszędzie wjadę dziur aż tak bardzo nie czuć, tylko podmuchy wiatru czasem doskwierają bo bujają autem.
~Uroczy
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Twardy i bardzo dobrze trzymający w zakrętach - oczywiście kosztem komfortu - ale bez przesady. Jak na tak nisko osadzone autko byłem zdziwiony że przy przejeżdżaniu po niektórych dziurach nie haczyłem podwoziem.
~calleb
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
...............Ostatno przegiołem i przy 120km/ poturlałem sie po rowie :-( Ale to była moja wina, autku nie mam nic do zarzucenia. Może to komentarz nie do tego działu ale "jaśki" uratowały mnie i kumpla także tum bardziej PLUS
~avekowal@gmail.com
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
nie ma sie co rozwodzić, SUPER /nie ma osobnej kategorii na zawieszenie wiec to bedzie łączna opinia/ b. dobre przeniesienie napędu i super przyczepność w zakrętach - zawias gaz bilstein +apex -35mm
~Mazda mx-3
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Samochodzik naprawde jest przyklejony do drogi :) znakomicie trzyma sie na drodze :) mozna smialo pokonywac zakrety z duza predkoscia :) oczywisice z rozsadkiem :)
~krzysztof.palinski@kiecana.com
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
niski, twardy, sprężysty - tak w sportowym autku musi być. Przylejony do nawierzchni pod warunkiem używania opon z wyższej półki - Na felgach są Goodyeary Ventura.
~TeDiX
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Stock - dość precyzyjne, fajnie trzyma ale zbyt miękko zestrojone i prosi się o modyfikację. Razi - duża kierownica jak w każdym japończyku z tych lat.