Lista ocen Mazda Premacy I (121) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 94 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mlodyg23
Minivan 1.8 16V 100KM 74kW
Troche za dużo twardych plastików, brakuje miekkiego obicia na desce i drrzwiach. Ale UWAGA nie wygląda to tandetnie!! jest to minivan, bagaznik z dostępmen jak kombi, więec trochę hałasuje. Powyżej 3500tyhs obrótów trochę wyje, ale to zauważalna różnica chyba z dla tych co z diesla się przesiadają. Samo zawieszenie pod wzgledem hałasów - cichutkie. ...aa i mam tego \'świerszcza\' w przednim panelu :). U mnie jest to bardziej klikanie,...
~Sebastian
Minivan 2.0 16V 130KM 96kW
Jeżdżąc po mieście hałasu się specjalnie nie odczuwa, bo i prędkości są znikome. Na autostradzie do 120-130 km/h też jest dobrze. Ale każdy kto jechał tym autem powyżej tych prędkości, a mi to zdarza się dosyć często na autostradach, ten wie, że jest głośno. Za głośno. Nawet podkręcanie poziomu głośności w radiu nic nie daje :)
~maximus.74
Minivan 2.0 16V 130KM 96kW
dosc dobre ,choć powyżej 120-130km/h robi sie za głosno. Podobno można to zniwelować stosujac maty wygłuszające i/lub specjalny natryskowy preparat PCV stosowany na podwozie i zakola.Dla mnie ta jedna wada jest nie istotna w gdyz zalety i przyjemnosc przeważają na tą jedna niedogodnoscią.Za wyciszenie minusik...
~pwr
Minivan 1.8 16V 114KM 84kW
Dość słabe wyciszenie komory silnika, przez co powyżej 110-120 trzeba podkręcić radyjko... Zawieszenie przenoś drgania na całą karoserię, zwłaszcza podczas pokonywania nierówności poprzecznych (tym bardziej w moim przypadku - felgi 16" oponki 205/50/R16). Powyżej 140 słychać dość głośny świst powietrza opływającego bryłe samochodu.
~Grzenia
Minivan 2.0 DiTD 100KM 74kW
Tak jak wspomniałem już wyżej, mnie nie przeszkadza głośniejsza praca diesela, wręcz przeciwnie na początku jazdy Mazdą wyłączałem nawet radio by słuchać tego klekotu jeżdząc po mieście. Poprzedni mój samochód to Maluch więc dla mnie Mazda i jej \"głośność\" nie robią wrażenia.
~ryndus35@wp.pl
Minivan 1.8 16V 100KM 74kW
..mam bardzo zadbany egzemplarz , przebieg 107tyś.km..motor na biegu jałowym naprawdę praktycznie niesłyszalny .. lecz gdy się go przeciągnie do 7 tys./min. potrafi porządnie zagrać..może przyczyną tego jest stożek w puszce , który włożyłem..
~Mariusz
Minivan 2.0 16V 130KM 96kW
To chyba najsłabsza strona tego auta.Faktycznie przy wysokich obrotach silnika w trakcie jazdy słychać jego pracę i lekki szum opon. Natomiast jego dość opływowy kształt nie tworzy zbytnich oporów powietrza i jest tylko lekko słyszalny.
~Fryta
Minivan 2.0 16V 130KM 96kW
Kupując Mazdę wiedziałem, że może być głośna. Silnika za bardzo nie słychać, za to praca kół, szum opon i wiatru dają się w trasie we znaki. Przydaje się sterowanie radiem z kierownicy - łatwiej zagłuszyć hałasy.
~ZMYSLO
Minivan 2.0 DiTD 100KM 74kW
Niestety, myślałem że Audi 80 1.9TDI 1994 roku jest głośne, ale ten samochód to jest dopiero głośny. Na forach ludzie kombinują jakieś ulepszenia typu maty akustyczne itp. Nie po to kupuje się samochód by poprawiać błędy producenta.
~hermann@op.pl
Minivan 2.0 DiTD 100KM 74kW
Jeździłem różnymi służbowymi dieslami, porównywalnymi mocą i wielkością - uważam że premacy nie odstępuje w żadną stronę od innych marek. Cichsze są owszem tylko nowsze modele po 2003r ale mają już nowe silniki i lepsze wyciszenie