Lista ocen Mazda Premacy I 2.0 DiTD 90KM 66kW 1999-2001 (22) - Silnik

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Premacy 1999
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
Mogłoby być bardziej zrywnie, ale to nie common rail, więc z jedynki na światłach to nie wyrwiesz jak benzyną. Ale dzięki temu, że to poprzednia generacja to nie masz dwumasy (Ci co wymieniali 2masę więdza ile to kosztuje) nie ma filtra DPF i innych nowoczesnych wynalazków, ktore doprowadzają właścicieli nowych diesli do rozpaczy. Dzięki temu ceny używanych starszych diesli są wyższe od nowszych generacji. Bardzo dobre wieczne turbo...
~djjarosz2
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
kupiłem mazdę premacy 2.0 diesel 90KM przebieg 167tyś. rocznik 2000. po przejechaniu autem ok. 300km, zaczęła mi mrugać kontrolka świecy żarowej a obroty spadały . następnego dnia mazda już nie odpaliła. przy prubie zaciągnięcia jej kontrolka zaczynała nadal migać, auto zaskakiwało na jakieś 20-30 sekund na ok.2 tyś obrotów i gasło a kontroka nadal mrugała. proszę o pomoc co to może być , że auto nie chce mi odpalić???? jestem załamany :((...
~Premacy
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
Silnik przy przebiegu ok 200 a realnie pewnie ok 300 tysiecy kilometrow odpalał od strzała nawet przy -28 stopniach, na 1 swiecy. po wymianie (super drogiej) praktycznie na pół obrotu. Słaby jak cholera, jednak pod względem bezawaryjności - miód. Silnik jest naprawde bardzo słaby. i to bardzo- bardzo. nawet 101 koni to nie jest moc dla takiej masy i krztałtów.
~Paweł
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
Silnik dopóki chodził to nie było do niego zastrzeżeń. Samochód jak na swoje 90KM nawet przyzwoicie jeździł. Auto kupiłem w Holandii i na niemieckiej autostradzie spokojnie wyciągał 180km/h. Niestety od kiedy zaczęły się problemy z silnikiem auto stoi i nikt nie chce się podjąc naprawy a serwis jest dla mnie za grogi co widać zresztą po cenach samych części.
~outcast_Outlaw
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
to jest istny dramat !!!! głośny jak traktor nawet po rozgrzaniu silnika, nawet trzęsie sie drążek skrzyni biegów po włączeniu silnika. Totalny niewypał. Inną sprawą jest ogromna turbodziura!!!! samochód rozpędza sie dopiero po 2200 obr/min, do tej wartości strach wyprzedzać a nawet wyjeżdżać na podporządkowaną drogę bo nie wiesz czy zdąży się rozbujać, chyba że ktoś lubi ryzyko..
~PablooG80
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
SILNIK jest elastyczny, niestety turbo dziura jest dość duża i nie da się \"ostro\" ruszyć ze skrzyżowania, rekompensata powyżej 2tys. obrotów - wtedy jedzie się aż miło. I jeszcze jedna ważna sprawa \"dieselek\" jest dość głośny i czasami może to przeszkadzać, ale da się przyzwyczaić.
~Javier Hernandez \"Chicharito\"
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
Mimo 90 KM auto sprawnie przyspiesza. Czuć ten duch \"Japońca\" :D powyżej 110 km/h już jest dosyć głośno. Ogólnie nie ma problemu z przyspieszeniem, chodź na 2. biegu odczuwalna jest dziuuuura i to nie raz jakaaa :D Jednym słowem w tej kwestii silnik bardzo fajny, ale mógłby być mocniejszy...
~zawiedziny fan
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
to jakas pomyłka.w zyciu nie widzialem tak mułowatego silnika.jest głosny jak by zapomnieli go wogole wyciszyc a kultura pracy przypomina starego fergusona.ten silnik wogole nie pasuje do tego auta.istny koszmar
~IK
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
Klasyczny diesel z tamtych lat. Ciężko porównać ze współczesnymi dieslami. Można jechać na wakacje z pełnym bagażnikiem, roweraki na dachu, a silnik zdaje się nie zauważać takiego obciążenia.
Dziennik kosztów dla Mazda Premacy I 2.0 DiTD 90KM 66kW
7,7
~mrklopotliwy
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
Trochę mało mocy, ale jeśli nie wymagamy od tego auta osiągów sportowych, to da się przeżyć. No i troszkę głośny, ale że lubię pomruk diesla, nie przeszkadza mi to w ogóle.