Ocena kierowcy - Mercedes 190

mordor, 16 lat temu
Silnik 1.8 i 109KM 80kW
Rok produkcji 1991
Mercedes 190 1.8 i 109KM 80kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : gwiazda z przodu! to jak pokonuje garby (ograniczenia predkosci) jak wsiadlem do eskorcika po dwoch miesiacach jazdy to sie przerazilem, nie umialem nim jechac, mimo tego ze to wlasnie nim uczylem sie jezdzić, mala kierownica, nie czuc pedalow pod noga... porazka, ja to chyba zachorowalem na ten model, kolejna bedzie C klasa :)
Inne
jezdze po taniości na gazie, czasami da sie to poczuć ale jest o 50% taniej, więc coś za coś.
skrzynia 4 biegi. wchodzą elegancko, z wyjatkiem wstecznego ktory czasem sie blokuje, ale w tym modelu widze ze to standard po przeczytaniu inncyh komentarzy
dobrze trzyma sie drogi na zakretach nawet przy wiekszych predkosciach, poza tym ma niezly prmien skretu, lepszy niz escort na pewno, chociaz jest wiekszy :)
mi tam nic nie przeszkadza, szybko sie przyzwyczaiłem
czasami to ogrzewanie to pali za bardzo, czego nie odczulem w innych markach samochodów
duzy nie jestem, 187cm, 80kg, akuracik, 12 godzin za kierownicą z 2-3 przerwami tez nie berdzo mnie zmeczyło, jak wczesniej jezdzilem escortem to po 2 godzinach mialem dosc :)
przecietne, albo moje 17 uszczelki wpuszczaja juz powietrze :)
gazu spalił ok 14,5 w miesci, w trasie ok 13, ale ten drugi moze byc nie dokladnym pomiarem...
jak na pół roku to tylko mi kluczyk sie wytral i potrzebna byla regeneracja, zobaczymy czy zima mu kuku zadnego nie zrobi :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 109KM 80kW [l/100km]

13,2