Ocena kierowcy - Mercedes 190

Silnik 2.0 E 118KM 87kW
Rok produkcji 1987
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mercedes 190 2.0 E 118KM 87kW 1984-1993 - Oceń swoje auto
Inne : odporna na rdze auto ma 25lat i jest w super stanie zawieszenie też jest bardzo wytrzymałe mimo polskich dziurawych druk daje im rade i to wspaniale to auto jak dla mnie jest perfekcyjne mało pali smieje się z ludzi co pakuja kase w diesle z pompowtryskami i innymi powalonymi systemami spalajacymi 8litrów ropy w miescie mój mercedes spala tyle samo benzyny wydziela taką samą emisje spalin i gdzie tu postep... nie wiem naprawde.
Układ elektryczny : awaria sondy lambda i silniczka krokowego
Silnik : awaria regulatora cisnienia paliwa koło pompki i tego koło rozdzielacza
auto ładnie się prezentuje ma wytrzymałą karoserię odporną na rdze części nie drogie czego chcieć więcej nie zamieniłbym go na żaden inny samochód nie ma dużo bajerów ale kiedy trzeba to wsiadam i jade i dojeżdżam do celu miałem nowsze auta ale to była porażka zawodziły mnie i to często mercedesa mam 10lat kupiłem go w niemczech z przebiegiem 88tys km i uwaga ma teraz 225tys km i jest jeszcze na oryginalnym zawieszeniu!!! i to jest potęga motoryzacji nigdy go nie sprzedam coć miałem nowsze auta to zadne nie dorówna temu małemu mercedesikowi
silnik jest super jak na tamte lata to wielkie osiągniecie techniki ma tylko 118Km ale jeździ się nim bardzo fajnie prosta konstrukcja silnika czyni go niemal bezawaryjnym
skrzynia jest super może wsteczny troche czasem źlę wchodzi ale to nic wybaczam mu to inne biegi wchodzą leciutko fajnie aż się chce wajchować hehe
układ jesdny jest super zawieszenie dobre chociaż mam sportowe ale lubię gdy auto jest sztywniejsze ma lepszą trakcje na zakrętach te auto ma fenomenalny promień skrętu
doskonale się widzi przód auta i tył w lusterkach jest troche gorzej bo są małe ale to kwestia przyzwyczajenia do samochodu
nie ma dużo schowków ale najpotrzebniejsze rzeczy jest gdzie położyc i zawsze są pod ręką
bardzo dobrze grzeje klimy nie mam ... wiatrak nawiewu mocno dmucha silnik się szybko nagrzewa i zima jest zaraz cieplutko i milutko
z przodu jest wystarczajaco miejsca z tyłu troszkę gożej auto na 4 osoby o wzroscie 175cm
mam silnik benzynowy jest tak cichutki ze go prawie nie słychać a w środku na wolnych obrotach to jest tak cichutko ze słychać tylko bzykanie muchy hehe
7litrów benzyny na 100km w trasie rewelacja mam w nim lpg spala mi 8,5litra w trasie na 32litrach gazu robię 380km gdzieś te silniki sa naprawdę oszczędne dzięki lekkiej budzie auta silnik się nie meczy i nie spala nadmiernie paliwa. Niektórzy piszą że te mercedesy 2.0 118km duzo palą ale to nie prawda jak się ma dobrze wyrególowany skład mieszanki auto pali niemalże tyle co nowoczesny diesel jezeli wam duzo pali jedzcie na korektę mieszanki i po kłopocie
jest super i co tu dużo gadać jakby produkowali takie auta jeszcze kupiłbym nówkę z fabryki
prostota auta czyni go wrecz niezawodnym miałem problemy z silniczkiem kroczkowym auto mi falowało na obrotach pojechałem do serwisu naprawa korekcja wtrysków i silniczka krokowego 240zł i juz po gaśnieciu auta hehe prosta konstrukcja każdy umie to naprawić
nigdy mi się nie zdarzyło zeby auto nie dojechało do domu miałem awarie sondy auto mi gasło ale zajechałem im bezproblemu wszędzie części nie są drogie więc można inwestować w oryginalne a auto wtedy odwdzieczy się naprawdę mocno każdy kierowca bedzie zadowolony

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 E 118KM 87kW [l/100km]

Usterki Mercedes 190