Lista ocen Mercedes 190 2.0 D 72KM 53kW 1983-1989 (60) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 58 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomek44445@wp.pl
W201 2.0 D 72KM 53kW
Autko niezawodne, nie psuje się, nie marudzi, do wymiany zostają rzeczy głównie z eksploatacji i wieku, typu łożysko, czy czujnik temperatury, akumulator, no dobra jeszcze wysprzęglik i pompa sprzęgła, oczywiście nie wspominam o olejach i filtrach. Autko po "zrestartowaniu", wyładował mi się akumulator zaraz po kupnie, bo był do wymiany, ożyło i to w dosłownym tego znaczeniu słowa, zaczął działać 22 letni zamek centralny, zaczęła wysuwać się...
~Piotrek
W201 2.0 D 72KM 53kW
Mercedesy są niezawodne? - no cóż, należy tutaj coś sprostować. Ta zasada tyczy się silnika i chyba niczego więcej. Stare auto, choćby nie wiem jakiej marki było po prostu będzie się psuć. Musiałem dużo władować w zawieszenie, (z tyłu wielowahaczowe, co zwiększa koszta naprawy).
~Pity
W201 2.0 D 72KM 53kW
Jak ktoś kiedyś mądrze napisał mercedes się nie psuje, mercedes się zużywa :D Zawsze będzie parę drobazgów do zrobienia. A to sworznie trzeba wymienić, a to łożyska, a to uszczelkę. Generalnie jak się dba o niego i wszystko co należy wymienia na czas nie powinien niczym zaskoczyć.
~190D_72KM_85r
W201 2.0 D 72KM 53kW
Niemiecka precyzja z lat 80. Rzadko się coś dzieje, a jak już to duperela i groszowe naprawy/zerowe jak ktoś ma pojęcie jakieś o naprawach. Dotychczas wszelkie drobiazgi naprawiałem za pomocą 2 kluczy, klucza do kół, młotka i śrubokręta. Jak malucha.
~Janusz
W201 2.0 D 72KM 53kW
Drobiazgi, leca panel z pod kierownicy odpadł na dziurze, pas pasażera padł, fotel się załamał, sterowanie temperatura nawiewu padło, tapicerka przy wybcie sie oderwala (d słońca). Oglnie jak na 20 lat poraz kolejny powaarzam ;) nie jest źle.
~Krzysztof84
W201 2.0 D 72KM 53kW
Najczęściej wymienia się gałki kierownicze, koszt ok. 45 zł za sztukę. Ja w ciągu 2 lat tylko raz wymieniłem , zaznaczam jednak że tamte już były leciwe. Jeśli się dba o samochód to usterki to naprawdę rzadkość.
~Schtschepan schtschepan@gmail.com
W201 2.0 D 72KM 53kW
20 lat, a posiada el.szyberdach,el.sterowanie prawym lusterkiem oraz podgrzewanie lusterek.nic jest jest zepsute i wszystko działa! Rozbierałem drzwi kierowcy... i zobaczyłem dlaczego kosztuje tak dużo jak na tak "stary" samochód.
~violka49 vk-ben@tlen.pl
W201 2.0 D 72KM 53kW
przez prawie 2 lata użytkowania wymieniłam tylko żarówki H4 oraz H3, żarówkę "stopu" i kilka żarówek oświetlenia wewnętrznego ( kontrolki, podświetlenie skrzyni, lampka sufitowa) ot i wszystkie drobiazgi
~Darek
W201 2.0 D 72KM 53kW
tylko starość - jakieś pęknięcia plastików, obluzowana listwa boczna, no i koronna usterka a może nawet wada tego modelu - przetarcie na oparciu fotela kierowcy. Kto ma ten wie, kto nie ma ten będzie miał.
~Krzysztof84
W201 2.0 D 72KM 53kW
Kiedy kupiłem samochód miał on uszkodzony wiatrak oraz regulacje nawiewu i inne małe drobnostki. Ale od kiedy to zrobiłem nie mam z nim żadnych problemów. Sprawuje się znakomicie.