Lista ocen Mercedes 190 2.0 D 72KM 53kW 1983-1989 (49) - Ergonomia

Na liście zabraknie 69 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pity
W201 2.0 D 72KM 53kW
Co do ergonomii to trochę się tu mercedes nie postarał. W prawdzie siedzenia są w miarę wygodne, ale np siedzenie pasażera jest za nisko usytuowane, co daje dyskomfort i obciążenie przy wsiadaniu. Długa jazda w fotelu kierowcy wywołuje u mnie ból uda w nodze od gazu :) Trochę też regulacja fotela jest marna, bo niby reguluje się na wysokość, ale jakoś w bardzo małym obszarze. Dostęp do konsoli jest moim zdaniem dość dobry. Brak mi podłokietnika.
~Krzysztof84
W201 2.0 D 72KM 53kW
Wszystko jest tam gdzie być powinno, niczego nie trzeba szukać. Nie ma zbędnych udziwnień. Atutem jest to że Mercedes w nowszych modelach prawie nie zmienia ułożenia przełączników itp. Wiec kiedy kupimy sobie nowszy model , niczego nie będzie trzeba szukac.
~Tomasz
W201 2.0 D 72KM 53kW
Wszystko na swoim miejscu, jeden przełącznik zespolony ma w sobie prawie wszystko co niezbędne. Włącznik świateł, duży schowek w desce, pod ręką trzy inne (w drzwiach, pod radiem i przy lewarku) wszystko bez ruszania się z miejsca.
~tomek44445@wp.pl
W201 2.0 D 72KM 53kW
hmmm wszystko w zasięgu wzroku, jedna wajcha przy kierownicy do migaczy, wycieraczek, długich bardzo fajne rozwiązanie. Mało schowków ale jest półeczka między fotelami bardzo przydatna, dość pojemny schowek, daje radę :)
~golabkrzys
W201 2.0 D 72KM 53kW
szkoda ze bak jest umieszczony za siedzeniem bo nie ma mozliwosci zlorzenia tylnych siedzen, bardzo wysoki próg bagażnika i waska luka bagazowa przeszkadzaja, brak miejca na głoścniki w dzwiach, poza tym wszystko jest tak jak powinno
~Darek
W201 2.0 D 72KM 53kW
włącznik wycieraczki, kierunków i długich w jednym trzeba się przyzwyczaić. na początku zdarzało mi się włączając kierunek przemyć szybę ;) rewelacyjny szeroki podłokietnik na idealnej wysokości i oparcie dla lewej stopy.
~190D_72KM_85r
W201 2.0 D 72KM 53kW
Krótko - mało dodatków, a wszystko co potrzebne pod ręką. Prawe lusterko elektryczne ustawiane obok skrzyni, nawiewy, pstryczki, włączniki, gałki wszystko pod ręką. A dokładnie pod prawą ręką podłokietnik ;)
~Andrzej
W201 2.0 D 72KM 53kW
mam totalny grundaustattung za wyjątkiem automatu, więc brakuje mi wielu rzeczy z wyposażenia choć wiele rzeczy było dostępne i na pewno jeśli są na pokładzie jest spoko
~Piotrek
W201 2.0 D 72KM 53kW
Trochę trudno dostępny guzik do otwierania prawej szyby, ale taki układ (przyciski przy drążku skrzyni) stosowany był do niedawna w innych modelach, chyba taka dziwna tradycja marki.

Usterki Mercedes 190

Mercedes 190 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Max
W201 2.0 D 72KM 53kW
bagażnik mało pakowny, ale w podróże nigdy przyczepki nie musiałem brać :P:P Mało miejsca na nogi na tylnej kanapie. Jeśli z przodu siedzi osoba powyżej 1,85 m wzrostu