Lista ocen Mercedes 190 2.0 D 72KM 53kW 1983-1989 (60) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 58 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Karol
W201 2.0 D 72KM 53kW
auto ma 22 lata wieć o całkowitej bezawaryjności można zapomnieć,mam go narazie pótora roku i działo się troche jakiegoś poranka wracając z pracy wysiadła stacyjka lata robią swoje nie dało się jechać,pużniej wysiadł alternator szczotki niały wyszorowany rowek grubo ponad milimetr wieć przebieg roczej wiele wiekszy niż na budziku,i pużniej zimom uszczelka pod głowicą wysiadła wiadoma sprawa rozpędzanie na trujce do 120 km/h ma prawo swoje...
~lisuu
W201 2.0 D 72KM 53kW
Wszystko zależy od stanu auta w jakim je kupimy...z dobrych rąk auto nie ma żadnych poważniejszych awarii...dokuczają jedynie polskie drogi...i dlatego najczęściej naprawiamy zawieszenie chociaż i tak uważam je za trwałe...sworznie, końcówki drążków itp. ich dobre zamienniki wytrzymują spokojnie 100tys km. po polskich drogach. Najczęściej naprawiam także elementy metalowo gumowe zawieszenia i przeniesienia napędu.
~Morlok1911
W201 2.0 D 72KM 53kW
Co można powiedzieć o samochodzie który ma 23 lata i przejechał 500000km? Dwa razy wymiana uszczelki pod głowica to normalne przy tak długiej eksploatacji. Mam prawo przypuszczać iż gdyby za pierwszym razem uszczelka została prawidłowo wymieniona nie należało by jej wymieniać drugi raz lecz trudno stało się.
~Piotrek
W201 2.0 D 72KM 53kW
Padł rozrusznik, pękła półośka, rozwaliła się skrzynia biegów. Zdaję sobie sprawę, ze to dość pechowy egzemplarz (bo jak się okazało później - bity), ale jak dla mnie, samego zawieszenia byłoby już za dużo, a to nawet w zadbanym egzemplarzu trzeba robić. Silnik ok, ekonomiczny, nie bierze oleju, nie do zdarcia.
~tomek44445@wp.pl
W201 2.0 D 72KM 53kW
No dobra na koniec trochę zepsuję opinie i napiszę o ASD, jak dla mnie najpoważniejsza usterka, zajechałem trochę blokadę mostów na zaspie i już mi się nie załącza mimo, że wyczytałem błędy skasowałem je i wszystkie diody pokazują mi że działa, to jednak wiem że tak nie jest, no nic pożyjemy zobaczymy:)
~Szymi2230@wp.pl
W201 2.0 D 72KM 53kW
nie miałem żadnej poważnej usterki z którą bym nie dojechał pod dom czy do mechanika, nawet miesiąc czasu jeżdziłem z rozklepana tuleją centrującą wału po norwegii i dojechałem do polski , fakt wał trzymał sie juz praktycznie tylko na śrubach od wybieraka skrzyni
~Max
W201 2.0 D 72KM 53kW
Tylne zawieszenie za miękkie. Zwłaszcza jak ma sie zamontowane szerokie koła. to nadkola na wybojach obcierają o opony. No i progi. Trzeba dbać o nie i nie kupowac polskich odpowiedników. Blacha nie jest cynkowana dlatego co pare lat trzeba sie nią zająć.
~karol 190D
W201 2.0 D 72KM 53kW
oprócz drobiazgów i drobnych wycieków nic sie powaznego nie dzieje.. przebieg z licznika napewno nie jest przebiegiem faktycznym. Poprzedni wlasciciel twierdzil ze auto ma przejechane ponad 500 tys a jest to mozliwe bo czasami dziala tylko predkosciomierz...:)
~190D_72KM_85r
W201 2.0 D 72KM 53kW
Egzemplarz mam z pewnej ręki od właściciela w Polsce, 1,5r, żadnej przykrej niespodzianki (jedynie tłumik zewnętrzny do wymiany, bo niestety oryginał był 1 warstwowy i po przeżarciu blachy futro wychodziło garściami. Nowy MB - 400zł. Reszta to eksploatacja.
~Marecki
W201 2.0 D 72KM 53kW
Bardzo niebezpieczne zjawisko - wypadnie sworznia przednich wahaczy !!! poprzedzone zazwyczaj odgłosem skrzypienia w przednim zawieszeniu !!! Często z przykrością stwierdzamy, że skutkiem wypadnięcia sworznia jest też konieczność wymiany błotnika :(