Lista ocen Mercedes 190 2.0 D 72KM 53kW 1983-1989 (61) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 57 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pity
W201 2.0 D 72KM 53kW
Wentylacja i ogrzewanie są wyśmienite. 4 stopniowa dmuchawa na pierwszym biegu jest cicha a przy tym wieje tyle ile trzeba. Wszystkie nawiewy dają się regulować i zamykać. Jest też zamknięcie dopływu powietrza z zewnątrz. Ogrzewanie jest niewiarygodnie wydajne. Dwustrefowe - na kierowcę i pasażera. Środkowym nawiewem wlatuje tylko świeże powietrze, a po bokach ciepłe, także można sobie mieszać. Jak dla mnie mógłby być też nawiew dla kierowcy...
~190D_72KM_85r
W201 2.0 D 72KM 53kW
Nawiew 4 stopniowy - 1 zefirek, 4 huragan. Nie ma zastrzeżeń. Klimy nie ma, więc latem mamy niestety piekarnik z termoobiegiem - powietrze tak ciepłe jak słońce. Ogrzewanie - w ciągu paru min - 10min jazdy jest cieplutko - brak zastrzeżeń. No może poza tym, że nawiew środkowy na \"twarz\" nie grzeje, tylko wieje zimnym powietrzem. Ciepłe leci na szyby i nogi, ale środek można jednym ruchem zamknąć i mamy ciepełko.
~tomek44445@wp.pl
W201 2.0 D 72KM 53kW
O i tu jest coś co trzeba pochwalić i to bardzo, jak już się zrobi dmuchawę (u mnie zawodziła) to dmucha jak szalona, żadnych zaparowanych szyb, rozwiewa wszystko dookoła. Grzanie rewelacja, w poprzednich autach musiałem czekać aż się silnik zagrzeje, tutaj 5 minut i nagrzewnica tak bucha ciepłem, że zimą śnieg zaczyna topnieć nawet z dachu:D
~Krzysztof84
W201 2.0 D 72KM 53kW
Ogrzewanie to jedna z najlepszych cech tego samochodu, zimą można jechać w krótkiej koszulce i będzie naprawdę ciepło. Nagrzewa się błyskawicznie, i ma dwie strefy nawiewu, osobną dla kierowcy i pasażera za nim i osobna dla drugiej połowy samochodu. Kierowca może mieć chłodno a pasażer może mieć naprawdę ciepło.
~Krzysztof84
W201 2.0 D 72KM 53kW
Regulacja temp. nawiewu jest dwu strefowa, osobna dla kierowcy i pasażera. Ogrzewanie zimą jest niesamowite, nagrzewa się w kilka chwil i można jechać spokojnie w krótkiej koszulce. Kiedy jest ciepło można sobie uruchomić specjalny letni nawiew którym tłoczone jest zimne powietrze w jakiś sposób chłodzone :) .
~Władek ze Słupska
W201 2.0 D 72KM 53kW
niestety wentylatory to słaba strona tych modeli cenyb używanych wentylatorów sięgają nawet 100-200złotych i jest to towar deficytowy. Ja zmieniałem w swoim aucie 2razy, padają łożyska, ale ogrzewanie jest super jak w żadnym aucie , chyba tylko porównywalnie z ładą 2107, szeroka gama regulacj nawiewu p0dwiewu itp.
~Piotrek
W201 2.0 D 72KM 53kW
Bardzo silne dmuchawy, bardzo szybko się nagrzewa. No i jedna ważna rzecz, która wyróżnia to auto na tle pozostałych - podział ogrzewania na lewą i prawą stronę. Kto nie miał, nie doceni, jeśli sam nie doświadczy. Mi strasznie tego brakuje w kolejnym aucie. Ogromny plus za takie rozwiązanie.
~Tomasz
W201 2.0 D 72KM 53kW
Szybko się nagrzewa. Zimą po przejechaniu 2km w aucie miałem już ciepło co inni poruszający się m.in. vw golfem III 1.6 lub audi a4 1.9 tdi kiwali głowami ze zdumienia. Nawiew na nogi dla pasażerów z tyłu pomaga równomiernie nagrzewać auto.
~kamil
W201 2.0 D 72KM 53kW
Wentylacja super w zime grzeje bardzo dobrze w lato wiadomo nawet jak sie na zimne ustawi to i tak leci ciepławe bo silnik ciepły ale to jest tak w kazdym aucie w zime natomiast zimne to poprostu mróz a Ciepłe parzy:) napewno nikt nie zmarznie
~golabkrzys
W201 2.0 D 72KM 53kW
w zimie szybko jest cieplutko, a w lecie ze wzgledu na szyberdach(nie mam klimy) mozna podróżowac bez otwartych szyb i jest wtedy dobry klimat i cicho w srodku nawet przy duzych predkosciach, brak tylko filtra kabinowego