Lista ocen Mercedes GLK Off-roader (22) - Silnik

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Elc
Off-roader 2.1 220 CDI 4MATIC 170KM 125kW
Silnik jak na R4 i 170KM przy 1800kg sprawnie porusza to auto. Spalanie mam na poziomie 6-7l trasa 8-9l miasto. Średnio z przewagą miasta jest to 8l. Całkiem oszczędnie. Lepszy zdecydowanie byłby 320CDI, nie tylko z uwago na moc i moment, ale głównie na dźwięk silnika i kulturę pracy. Mnie też dopadł downsizing i przesiadłem się z rzędowej 5 i rzędowej 6 na R4 i to jest mocno irytujące.
~Zawiedziony
Off-roader 2.1 220 CDI 4MATIC 170KM 125kW
Totalna porażka.Spalanie większe od normy o ok.3litry.Osiągnięcie średniej 6.8l/100 niemożliwe nawet na trasie.Awaria wtryskiwacza.Czas naprawy 12dni-bez samochodu zastępczego.Za niewygody przedłużona gwarancja do 3 lat.Od wyjazdu z salonu samochód rozgrzewa się przez ok.20minut tzn.po przejechaniu od 8 do 19 kilometrów.Siedem wizyt w serwisie-mówią,że ten typ tak ma.Tragedia!
~Artman
Off-roader 2.1 220 CDI 4MATIC 170KM 125kW
Ciężko znaleźć SUV-a którym nie jeździłem. Powiem krótko w tym segmencie i mocy ok. 400 niutków GLK wymiata wszystkich. Sorry jeśli jakimś pseudo zawiedzionym się to nie podoba. Proponuję też po dwóch latkach zajrzeć pod maskę GLK i np Volvo XC60. Przepaść na korzyść Gwiazdy, Volvo wygląda jak szrot ( wykwity rdzy i różne skazy na metalowych elementach).
~PAWEŁ TRĄBKA-ZAWICKI
Off-roader 2.1 220 CDI 4MATIC 170KM 125kW
ODEBRAŁEM NOWY SAMOCHÓD OD P.SOBIESŁAWA ZASADY W KRAKOWIE ULA.KRAJOWEJ 23.XI.10 Z ROZŁADOWANYM AKUMULATOREM,PO TYGODNIU ZEPSUŁA SIĘ DMUCHAWA,PO 4 DNIACH ZAMRAZŁ PŁYNW SPRYSKIWACZU-AUTORYZOWANY DEALER MÓWI,ZE TO NORMALNE.WG MNIE NORMALNE DLA SEDESA A NIE MERCEDES pozdrawiam paweł trąbka-zawicki-mercedes tak ale nie u tego Pana
~1Unruhe1
Off-roader 3.0 350 CDI 4MATIC 224KM 165kW
To autko mam w automacie i choć bałem się ,, turbo dziury,, i tego że automat jeszcze spowolni nie jest tak źle.Autko po wciśnięciu gazu do oporu potrzebuje 1 sek ,, na zastanowienie,, ale potem ciągnie jak mały wariat 265 koni robi naprawdę świetną robotę i zostawia resztę wtyle
~Marcin
Off-roader 3.0 350 CDI 4MATIC 224KM 165kW
Bardzo fajna kultura pracy V6, świetnie przyspiesza, silniki te uchodzą za bezawaryjne, w razie czego jest do nich sporo części, które nie są przesadnie drogie. Spalanie średnie w mieście 11,5 a na trasie 9,5. Jak na 1800kg moc tego silnika jest rewelacyjna.
~Marcin
~Artur
Off-roader 3.0 350 CDI 4MATIC 224KM 165kW
Silnik jest świetny. Jeśli ktoś lubi diesla, to będzie zadowolony. Ładnie mruczy i jest cichy. Przydałaby się druga sprężarka, która podniosłaby moc o dodatkowe 60KM. Wtedy to auto nie miałoby kompleksów przed X5 4,0d, które z 3l silnika daje 306KM. Szkoda
~start1973@o2.pl
Off-roader 2.1 220 CDI 4MATIC 170KM 125kW
Po 13000 awarii uległ 2 i 3 wtryskiwacz. Zostały wymienione wszystkie. Niestety teraz obroty na biegu jałowym nieznacznie pływają. Usuniecie awarii bardzo dobre, dostalem nową E. W piątek usterka, we wtorek odbiór auta.

Usterki Mercedes GLK

Mercedes GLK – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Adi
Off-roader 2.1 200 CDI BlueEFFICIENCY 143KM 105kW
Silnik bardzo ładnie mruczy jak mu się depnie. Słabe przyśpieszenie nie jest minusem ponieważ auto przeznaczone jest do przyjemnej, leniwej jazdy.
Mercedes GLK Off-roader