Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W168

Saiien, 14 lat temu
Rok produkcji 1998
Mercedes Klasa A W168 1.4 82KM 60kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Wentylacja w tym aucie jest po prostu rewelacyjne. Nie spotkałem się jeszcze z taką w żadnym aucie!
Dobre autko! Polecam! Czytając opinie niektórych użytkowników, myślę że trochę przesadzają ze swoją skrajnością. Wiadomo, każde auto ma jakieś wady, ale na pewno nie zgodzę się z opinią, że jest to drogie auto w utrzymaniu. Oczywiście, przy aucie 10 letnim, można trafić na egzemplarz, który nie nadaje się do niczego. Ale po to mamy oczy, uszy i rozum aby przed zakupem sprawdzić sobie wszystko, aby później nie pluć sobie w twarz. Mercedesem jeździ moja żona, jest to nasze 2 auto w domu i tą rolę A-klasa mimo swoich wad spełnia doskonale. Naprawdę POLECAM!
Silnik jest naprawdę pozytywnym atutem tego auta. Jak na Niemca przystało, działa bez zarzutu. Nie jest to \"rakieta\", ale do cyklu miejskiego wystarcza.
Nie mam żadnych zastrzeżeń, chodzi płynie i lekko. Działa całkowicie poprawnie.
Największy minus tego auta, ale przede wszystkim ze względu na nasze drogi, zawieszenie bardzo twarde i chyba najbardziej delikatne z całego samochodu. ASR działa rewelacyjnie.
Przeszkadzają tylne i przednie słupki, jedyny mankament. Czyli jak w prawie każdym innym aucie. Reszta ok.
Mogło być lepiej. Najbardziej przeszkadza umiejscowienie przycisków otwierania okien.
Ogrzewanie przy temp. -17st.C zaczyna grzać po około 3 minutach. Rewelacja! Jak dla mnie: doskonale!
Ocena przestrzeni dla kierowcy i pasażera (przód): 4,5! Ocena przestrzeni dla pasażerów (tył): 2,5! Ogólnie ocena: 3,5!
Słabe wyciszenie! Zawieszenie zbyt twarde, słychać każdą najechaną dziurkę. Silnik pracuje cicho.
Jak dla mnie to powinien palić znacznie mniej. Ale to spowodowane jest słabym przyśpieszeniem, auto rozkręca się powyżej 3tyś obrotów. W związku z tym przy mojej nodze pali stosunkowo dużo.
Cena tego auta na rynku wtórnym jest dość wysoka. W tej cenie można kupić auta dużo młodsze, teoretycznie nawet z wyższej półki jak np. Renault Laguna 2. Czy warto więc wybrać W168 - dobre pytanie ;-)
Póki co jestem pozytywnie zaskoczony, oprócz oleju i opon w tym aucie nic nie wymieniłem.
Wszystko działa bez większych problemów. Porównując to auto do innych pojazdów w tym wieku i tym przedziale cenowym to raczej ciężko wybrać coś bardzie rozsądnego.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 82KM 60kW [l/100km]

8,4