Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W168

kris kross, 17 lat temu
Rok produkcji 1999
Mercedes Klasa A W168 1.6 102KM 75kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Podstawowa rzecz, jaką widać w tym serwisie to taka, że każdy chwali swojego "mercedesika" bo wstyd nie chwalić takiej marki. Też to robilem i wlasnie mi wstyd.Od momentu kiedy wreszcie ZLOMA sprzedalem i kamień spadl mi z serca, wyjawiam prawdę. Ten wynalazek naprawdę dal mi popalić! Na pewno nie tylko mnie. Jedno wielkie oszustwo- placisz jak za mercedesa, a dostajesz 50% made in tajwan. Jeszcze tak psującego się auta wcześniej nie widzialem. Już nie chcę żadnego mercedesa, nikt mnie już nie namówi. Teraz mam Skodę-nówkę i nic mi już nie trzeszcy, nie puka, nie stuka, nie jęczy i nie brzęczy, po prostu jadę i nawet kręgoslup mnie już nie boli. A jak widzę na drodze mietka to śmiech mnie ogarnia i myślę - spadaj tym zlomem!!!
jedyny plus tego malego zlomu
początkowo bylo dobrze, ale po 3 latach, szkoda gadać
taka mala taczka, przez tory przelecisz ale kola można stracic i końcówki stabilizatora od razu do wymiany, a za 2 lata sprężyny
moze być, tylko przednie slupki zaslaniają przechodzącą po pasach osobę
nawet nieźle
praktycznie nie grzeje na stopy kierowcy,poza tym może być
z przodu ok, z tylu tylko dzieci
mogloby być lepiej, ale spoko
10 w miescie to norma, ale to chyba za dużo jak na taki wynalazek, a o cenach części nie chcę się wypowiadać, bo po co Was denerwować, szczególnie elektronika i elektryka-chore ceny
brak jakości, narastająca rdza i trzeszczące plastiki, bardzo częste awarie, duże spalanie, katastrofa, total-zlomk
fatalnie, źle, brak określeń, 2xzawiasy w przednich drzwiach, 2xsprężyny w zawieszeniu, wycieraczka tylnej szyby, CD przestalo dzialać, przepalone żarówki w konsoli, czujnik polożenia pedalu gazu,wymiana calego szyberdachu (2000zl), pękanie notoryczne rury powietrza przy silniku itd.
8 razy na lawecie, w 1 roku cewki zaplonowe, w 2 roku modul silnika(bagatela 9500), potem skrzynia biegów(totalne luzy i lożyska do wymiany-żeby to naprawić należy wyjąć caly silnik!), rolki napinacza, 4x wymiana alternatora ! I jeszcze parę rzeczy.

Mercedes Klasa A W168 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Mercedes Klasa A W168