Lista ocen Mercedes Klasa C (1068)

~Beny
Mercedes Klasa C W203
Sedan W203 2.1 (C 200 CDI) 116KM 85kW
Przydałby się mocniejszy silniczek (tak apetyt rośnie w miarę jedzenia :D) ale przy tym silniczku i przy tym spalaniu jestem w stanie wybaczyć autku jego niedociągnięcia - jak choćby te rdzę ;)
~Mietek
Kombi T202 2.5 Turbo-D 150KM 110kW
Nie jest to pierwszy mój samochód tej klasy, jednak posiadanie Mercedesa nawet 10-letniego ale dobrze utrzymanego (przed zakupem sprawdziłem pojazd w ASO) wygląda na dobrą inwestycję jeżeli ma się na myśli dluższe jego użytkowanie gdyż faktycznie cena zakupu jest wyższa niż konkurentów. Na chwilę obecną jestem w pełni zadowolony z jego posiadania jest solidny, szybki,komfortowy w swojej klasie i bezpieczny
~ŁUKASZ P
Sedan W202 1.8 122KM 90kW
elegancja + komfort + niezawodność + ...... = MERCEDES JEST to konserwatywny niemiecki samochód dla każego (kobiety bedą zadowolone ze spokoju oraz łatwości parkowania i zwrotności samochodu)- (mężczyźni z pracy silnika oraz nie zawodności i wymiarów wnętrza) a stacje benzynowe beda zadowolone bo bedzie trzeba często tam zagladać średnio co 500 km :-) jeżdziłem wielomqa samochodami ale mercedes to jednak mercedes. może byś stary ale...
~d
Kombi T204 1.8 200 K 184KM 135kW
W sumie rewelacyjne auto. Miałem kupić alfę 159 w kombi, a moim wymarzonym było bmw 3. Z przodem w avantgardzie może imho stawać w szranki z alfą jeśli chodzi o wygląd. A na polskich drogach myślę teraz, że bmw odpada porównując z c klasą w codziennym użytkowaniu (komfort dużo wyższy, a przy dynamicznej jeździe ten sam poziom). Audi odpadło z uwagi na przedni napęd, chociaż tyłeczek w kombi ma może ciut ładniejszy.
~eldoradoo
Sedan W202 1.8 122KM 90kW
Tak jak wyżej - ideał, ale ta korozja... , chociaz mi to tito - bo mam warsztat samochodowy, gdzie nie dość że sobie wyremontuje blache to jeszcze za materiały zapłacę -22% (i to nie tylko za materiały ale i za części zamienne itp.). Więc... sami możecie sie domyśleć - nie bede sie rozpisywać
3,4
~perezes
Limuzyna 1.8 180 K 156KM 115kW
Fajnie się jeździ, ale jest za mało miejsca, a silnik nie rekompensuje spalania swoimi osiągami. Dość bogate wyposażenie standardowe. Ładny wygląd auta, ale nie polecam, bo uważam że jest za drogie i zbyt małe.
~rocznik 1955
Limuzyna 1.8 180 K 156KM 115kW
Bardzo wygodny, prosty w obsłudze. Nawet na dłuższej trasie nie czuje się zmęczenia - bez wątpienia jest to zaleta m.in. foteli i zawieszenia. Duża zwrotność - średnica zawracania to ok. 10 m.
~zbiku
Sedan W202 2.2 D 95KM 70kW
Auto pierwsza klasa. Ja lubię auta z tylnym napędem- ewentualnie na cztery koła. Wybór więc się u mnie zdecydowanie zawęża. Mojego merca długo nie sprzedam- ciężko znaleźć tak zadbany egzemplarz. Za parę lat pewnie zmienię też na merca lub subaru (w zależności od funduszy). Jedyne czego mi brak to więcej koników pod maską albo inaczej zestrojenia silnik-skrzynia. Nie jest to jednak poważna wada- dla innych zdecydowana zaleta (biegów w mieście...
~majki
Sedan W202 2.2 D 95KM 70kW
pełen szacuneczek dla chłopaków ze Stutgartu. ludowa mądrość nie kłamie mówiąc, że "bez gwiazdy nie ma jazdy". kilkunastoletnie auto potrafi byc bezproblemowe, wymagania co do dbałości ma niewygórowane, a stosunek ceny do jakości jest rewelacyjny. szkoda, że kolejne generacje zostały zepsute elktroniką.
Dziennik kosztów dla Mercedes Klasa C
10,4
11,9
2,5
~Mati
Kombi T202 2.0 CDI 102KM 75kW
Podsumowując: przy relatywnie wysokim spalaniu, zawsze się można "wyślizgać" na mokrym i wydać trochę kasy na drobiazgi.
Mercedes Klasa C