Lista ocen Mercedes Klasa C W202 (257) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 263 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michallsal
Kombi T202 2.0 T 192KM 141kW
Mercedes ma bardzo dobre ogrzewanie, w moim egzemplarzu występuje automatyczna klimatyzacja. Co jest dodatkowym atutem przy ocenie auta pod względem ogrzewania i wentylacji. Szyby w środku nie parują. Dodatkowo klimatronic posiada funkcję ogrzewania bez konieczności wkładania kluczyka i odpalania silnika. Co sprawdza się szczególnie zimą.
~karik712
Kombi T202 2.5 Turbo-D 150KM 110kW
No nie ma co sie oszukiwać - przy mrozach poniżej -10 stopni w aucie upalnie nie jest, taka wielkość silnika diesla wymaga dłuższej chwili dogrzewania. Włącznie nadmuchu na najwyższy poziom zaczyna schładzać motor i wiać coraz to chłodniejszym powietrzem z czasem. Klimatyzacja też nie należy do najwydajniejszych, chociaż już raz mnie przeziębiła.
~krzysiek_zasponx
Sedan W202 2.2 D 95KM 70kW
W zimę - bardzo szybko robi się ciepło (temperatura jest brana tutaj z tzw. małego obiegu, a więc jest to moment). Al jest i minus - w lato dmuchawa jest mało efektywna, a do tego na wyższych obrotach głośna. Brak klimatyzacji jest w moim samochodzie bardzo odczuwalny...Ogrzewanie tylnej szyby - bardzo efektywne, nawet w zimę i przy dużych mrozach.
~WDB Piotr
Sedan W202 2.5 D 113KM 83kW
Całkiem OK. Mam wersje bez klimy i po przejechaniu 4km w aucie mam już saunę :) W ciepłe dni stosuje \"zimny łokieć\" i też nie narzekam :)Ogólnie to klima nie jest dla mnie tak pożądana i konieczna. Niestety trzeba ją serwisować i regularnie odgrzybiać gdyż zbiera się w niej straszny syf, który potem leci nam prosto w twarz :)
~mietek
Sedan W202 2.5 D 113KM 83kW
Bardzo dobra klimatyzacja. Mam manualną i chyba bym jej nie zamienił na automat Ci którzy jeździli to wiedzą co mówię! Im bardziej ciepło tym ona bardziej jest wydajna. Minus za nagrzewanie sie wnętrza, pewnie to też wina ciemnej tapicerki. Często nalezy wymieniać filtr przeciwpyłkowy bo spada wydajność nawiewu.
~Tato
Sedan W202 1.8 121KM 89kW
Klimatyzacja manualna. Działa dobrze po wymianie chłodnicy. Fabrycznie jest zbyt mała odległość między wentylatorami, a użebrowaniem chłodnicy, co powoduje tworzenie się "korków " z owadów i piasku wycierających dziurki. Zastosowałem dodatkowe dystanse i po kłopocie. Trochę niewystarczający nadmuch na tył samochodu.
~Damian
Sedan W202 1.8 122KM 90kW
Ogrzewanie (oraz chłodzenie w wersji z klimatyzacją) bez zarzutu, szybko osiąga ustawioną moc oraz temperaturę i do tej pory jeszcze ani razu nie zawiodło. Z wentylacją gorzej; w ciepłe, deszczowe dni tylne szyby lubią nieco parować, trochę zbyt słaby przepływ powietrza przez wnętrze auta.
~Mat
Kombi T202 2.0 CDI 102KM 75kW
nie mam klimatyzacji. mimo wszystko dziwi brak filtra w układzie wentylacji. Bardzo awaryjny elektrozawór ogrzewania - mam drugi i juz cos się dzieje ze strefą kierowcy. Bardzo szybko auto się nagrzewa, co jest miłym zaskoczeniem - mam jeszcze VW TDI, który nagrzewa się strasznie długo.
~Adssenbieli
Kombi T202 2.5 Turbo-D 150KM 110kW
Ogrzewanie działa doskonale rano wystarczy kilka chwil by w środku było ciepło. Klimatyzacja ma swoje kaprysy. Czasem ni stąd ni z owąd zamiast zimnego powietrza zaczyna leciec gorące ale ogólnie zdarzyło się to ze dwa razy pomimo pełnej dawki gazu w układzie??!!
Dziennik kosztów dla Mercedes Klasa C W202
7,8
11,1
11,0
~Pit
Sedan W202 2.0 Kompressor 180KM 132kW
Klimatronik to jest to (regulacja od 15 do 30 stopni), prosty w obsłudze, ma nawet opcje pozwalającą na wyłączenie kompresora klimatyzacji (EC-Economy). Nigdy jeszcze nie miałem zaparowanych szyb. Ogrzewanie działa bardzo wydajnie, już po 5-10 min w aucie jest ciepło.