Lista ocen Mercedes Klasa C W203 (186) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 160 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Patryk
Kombi T203 2.1 (C 220 CDI) 143KM 105kW
TRAGEDIA, żenada, najgorsza skrzynia jaką kiedykolwiek widziałem, może z wyjątkiem SMARTA. Miałem pseudo-automat, taka skrzynia sześciu biegowa z możliwością manualnej zmiany biegów, a może lepiej zabrzmi z możliwością automatycznej zmiany biegów. Na wstępie podkreślę, mój samochód był 100% bezwypadkowy z polskiego salonu, od początku do końca serwisowany w ASO. Na początku myślałem że coś się w niej popsuło, bo potrafiła szarpać, a po...
~leniwiec
Sedan W203 1.8 129KM 95kW
Dźwignia zmiany biegów jest tam gdzie trzeba czyli pod ręką. Chodzi z lekkim oporem wynikającym raczej z "toporności" skrzyni biegów a nie z jej złego zamontowania.( ...po przejażdżce po jakimś czasie moją starą astrą ,dla porównania, miałem wrażenie że skrzynia w tym aucie zaraz się rozpadnie a lewarek zostanie mi po prostu w dłoni...)Biegi nie haczą. Przełożenia są raczej krótkie, wynika to z zastosowania skrzyni o sześciu prędkościach do...
~Zago
Kombi T203 AMG 3.0 (C 30 CDI AMG) 231KM 170kW
Skrzynia biegów produkcji AMG, doskonale radzi sobie z momentem obrotowym 540Nm. Do skrzyni wchodzi ok. 8l oleju. Ceny elektroniki sterującej do skrzyni w tym samych cenach do zwykłych automatów MB. Możliwość wyboru trybu pracy Comfort/Sport. Comfort łagodniej zmienia biegi, w trybie Sport biegi są zmieniane przy 4250obr.min. Różnicę między trybami wyczułem dopiero po 10000km przebiegu. Możliwość ręcznej zmiany biegów, jednak nie po to masz...
~Beny
Sedan W203 2.1 (C 200 CDI) 116KM 85kW
Świetnie zestpniowana skrzynia biegów 120km/h na 6 biegu i około 2100obr/minute. Dla mnie rewelacja. Wyprzedzanie genialnie i pewne na 4ce ciągnie jak wściekły od 80 do 140 :) bezpiecznie i pewnie. Biegi wchodzą jak w masło, wsteczny jest dobrze zrobiony tylko jedyny minus to mieszek skrzyni biegów... cały obciągniety skóra która w pewnym miejscu się przerwała (chyba poprzedni właściciel jeździł z jakimiś pierścionkami ;)
~Kamil
Coupe W203 2.0 (C 180) 129KM 95kW
Przy zimnym silniku tragicznie wchodzi 2, skrzeczy trzeszczy ale ostatecznie wejdzie, na ciepłym jest o niebo lepiej ale to nie jest wciąż wymarzony efekt (byłem u mechaników, specjalistów od skrzyń, twierdzą że tak ma być i koniec. Mercedes ma wytrzymałe skrzynie). 6 mogłaby mieć lepsze przełożenie bo przy 125km/h 2500 obrotów to dużo :(
~Bobo
Coupe W203 1.8 (C 180 Kompressor) 143KM 105kW
... no właśnie manual ASG można to zjawisko opisać jednym słowem TRAGEDIA! Zbyt wolna, mało zdecydowana, gubi się, zasadniczo odbiera całą przyjemność z jazdy. Jedyny wyjatek to jazda na trasie, pod warunkiem że nagle nie będzie trzeba kogoś sprawnie wyprzedzić. Taki manewr z tą skrzynia trzeba dokładnie zaplanować i przemyśleć ;-)
~kraver_wawa@op.pl
Sedan W203 2.1 (C 220 CDI) 150KM 110kW
Automaty montowane w Mercedesach od zawsze uchodziły za jedne z najlepszych i tu nic się nie zmieniło. Płynność zmiany biegów na najwyższym poziomie, skrzynia \"uczy\" się stylu jazdy kierowcy. Nawet tryb manualny ze zmianą biegów lewo-prawo zamiast przód-tył ma sens, ponieważ nie trzeba poruszać całym przedramieniem, a tylko nadgarstkiem.
~pawelbialczak
Sedan W203 2.0 (C 180) 129KM 95kW
Przydałby się jeszcze 6 bieg. Nie raz brakuje tego jednego biegu. Szczególnie przy jeździe powyżej 120km/h. A poza tym ładnie przerzuca biegi i dopasowywuje się do tego jak operujemy pedałem gazu. Zawsze marzyłem o automacie i nie zawiodłem się kupując C klase. Podobno Merce robią jedne z lepszych skrzyń automatycznych.
~look
Sedan W203 2.7 (C 270 CDI) 170KM 125kW
Automat 5-biegowy jest wprawdzie dość ospały ale z tym silnikiem to kompletnie nie przeszkadza. Jeśli zmienia się olej co 60 tys. km nie ma za to z tą skrzynią żadnego problemu przez bardzo długi czas. Bardzo płynna zmiana biegów - ta sama skrzynia w benzynowych wersjach wypada gorzej.

Mercedes Klasa C W203 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Karol
Sedan W203 2.0 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW
Na początku wydawało mi się, że automatyczna skrzynia w MB będzie o wiele lepsza i będzie o wiele lepiej spełniała swoją rolę, jest lekko "opóźniona" przy wyższych obrotach, do tego w trybie "Sport" czasami mam "odcięcie", nie wiem czym jest to spowodowane, ale daję radę.