Lista ocen Mercedes Klasa C W203 (143) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 203 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MB-fun
Kombi T203 1.8 (C 230 Kompressor) 192KM 141kW
Tu jest ok. Zimą dobrze grzeje, choć lubi paść pompka płynu chłodniczego, która wymusza przepływ przez nagrzewnicę. Wtedy zamiast po 3 minutach ciepło mamy po 10. Klima działa super, tylko trzeba ją porządnie nabić. Ja nabijałem w ASO i nie dość że co roku musiałem dobijać, to jeszcze klima chłodziła tak sobie. W końcu nabiłem u znajomego i zamiast 60% czynnika miałem 100% i wreszcie chodziło jak trzeba. Dmuchawa - dostawałem szału - PISZCZY...
~Grzegorz
Sedan W203 2.0 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW
W podstawowym wyposażeniu klasa C oferuje dwustrefową klimatyzację, a to już jest coś. Panel sterowany manualnymi pokrętłami bez wyświetlacza lcd czasami ulega awarii więc lepszą opcją jest wymiana na model z wyświetlaczem LCD który jest p&p i wygląda o niebo nowocześniej. Awarii również ulegają dźwigienki sterowania nawiewu na nogi. Można kupić je w ASO za rozsądne pieniądze tylko sporo pracy aby je wymienić. Ogólnie klima bardzo wydajna.
~martin
Sedan W203 2.6 V6 (C 240) 170KM 125kW
Wszystko działa jak należy pod jednym warunkiem - nie wolno oszczędzać na wymianie fitrów kabinowych, zwłaszca węglowego, nie wymienione potrafią idealnie ograniczyć sprawność klimatyzacji. Klimatronik dwustrefowy idealnie rozprowadza powietrze a dodatkowe nawiewy na tylną kanapę uzupełniają jej działanie (wiem co mówię bo mam czarne auto z czarną skórą więc w lecie doceniam jej działanie)
~look
Sedan W203 2.7 (C 270 CDI) 170KM 125kW
Automatyczna klimatyzacja jest bardzo dobra, wydajna i cicha. Kratki nawiewu dla pasażerów z tyłu. Wersja z dodatkową dmuchawą do tych kratek to już klasa sama w sobie. Przy automatycznej klimie są trzy filtry kabinowe - trzeba o tym pamiętać przy wymianie bo potem są narzekania, że słabo się odgrzybia.... Ogrzewanie jak na diesla common rail bardzo dobre.
~Kram
Kombi T203 2.7 (C 270 CDI) 170KM 125kW
Tu niestety rozpieściła mnie 190-tka(mercedes w203) nagrzewa się dość wolno. W zimie 2-3 km nim zacznie lecieć letnie powietrze. Klima bez zastrzeżeń. Psują się ramonka od elektrycznych silniczków sterowania nawiewami. Są zbyt delikatne i pękają. Są dostępne wzmocnione zamienniki w przystępnej cenie ale ich wymana wymaga rozebrania całego wnętrza.
~leniwiec
Sedan W203 1.8 129KM 95kW
Bardzo duży plus za automatyczny system wentylacyjno - grzewczo - klimatyzacyjny. Działa jak powinien... ustawiam ilość stopni i przełączam na "auto" reszta mnie nie interesuje... Bardzo mnie dziwiła że auto posiada: komorę recyrkulacji świeżego powietrza, czujniki wilgotności zawartości co2 komorę mieszania powietrza zimnego i ciepłego...
~kraver_wawa@op.pl
Sedan W203 2.1 (C 220 CDI) 150KM 110kW
Jak na silnik CDI, który z uwagi na większą efektywność od starych diesli, wolniej się nagrzewa - pełne ogrzewanie po przejechaniu 1,5-2km to doskonały wynik. Na postoju silnik bardzo wolno wytraca temperaturę, tak więc przy mrozach 0 - -10C po 1,5 godziny postoju, silnik wciąż ma ok. 60C i zaczyna grzać natychmiast.
~zip7
Kombi T203 1.8 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW
Automatyczna klima więc OK, ale mankamentem jest sterowanie. Na podziałce przy pokrętłach są tylko wartości graniczne i 22 stopnie pośrodku. Pozostałe stopnie są opisane kreseczkami a pokrętło jest na tyle nieprecyzyjne, że temperaturę ustawiam na oko. Szybko się nagrzewa, ale to jak każda benzyna.
~Georgeee
Kombi T203 1.8 (C 230 Kompressor) 192KM 141kW
Bez zastrzezen z wyjatkiem klimy(po czasie) ktora posypała sie przy ok 200tys.Rozstrzelnienie ukladu,wyciek czynnika co oznacza zatarcie kompresora jako ze chodzi na stałe,dalej wymiana kompresora,skraplacza,osuszacza itd...2200zł.Wszystkie nowe auta teraz tak mają...

Mercedes Klasa C W203 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~użytkownik84
Kombi T203 2.1 (C 220 CDI) 143KM 105kW
klimatyzacja działa sprawnie duża zasługa duży klimatyzowany schowek na an poje ale to już chyba jest standardem wielki plus za domykanie szyb poprzez przycisk klimatyzacji jeszcze jeden plus na zimę elektryczna nagrzewnica (nie mylić z webasto ) sterowana z komputera pokładowego