Lista ocen Mercedes Klasa C W204 (80) - Silnik

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bikepromotor
Limuzyna 2.2 220 CDI 170KM 125kW
Właściwie to między dobrze a doskonale. Motor 2.2 CDI 170KM radzi sobie z masą auta i spalał mi mniej, niż 2.0 TDI 170KM w Audi A4 2008 rocznik, tylko że Audi był Quattro. Kolejna przewaga nad silnikami TDI to kultura pracy. Czytałem dużo opinii w Autocentrum, w których ludzie piszą, że motor klekocze niemiłosiernie. Niestety jest to tylko potwierdzeniem faktu, że "szczęśliwi" nabywcy tych Meroli u handlarza cieszą się ze stanu...
~Damian
Limuzyna 3.5 350 272KM 200kW
"Staruszek", który nadal nie sprawia kłopotów przy dobrej eksploatacji. Często wymieniaj świece i olej a silnik ci to wynagrodzi! Silnik na łańcuchu nie lubi starego oleju i zaniedbanie ma duzy wpływ na zywotność rozrządu, który bez wymiany może pracować dłużej niz nie jeden silnik czterocylindrowy od czasu wyjazdu z salonu do momentu złomowania. Warto zwracać uwagę by kupować dobrej jakości olej, nie mam na myśli ten lepszy co na...
~il Dottore
Limuzyna 2.2 220 CDI 170KM 125kW
Silnik bardzo ekonomiczny, 170KM, podwójne turbodoładowanie, ciągnie jak lokomotywa! Do 200km/h silnik po prostu katapultuje auto bez zająknięcia, max moment obrotowy dostępny jest już od 2 tys obr. więc wyprzedzanie to niezła zabawa! :) Ocena obniżona za nieprzyjemny odgłos silnika przy dodawaniu gazu (wyciszenie auta słabsze niż w E-klasie) oraz za minimalne wibracje na biegu jałowym. Podczas normalnej jazdy silnika praktycznie nie słychać...
~mmpro
Kombi T204 3.0 300 231KM 170kW
Silnik jest mocny jednak czasami odczuwam niedosyt. Mam drugie znacznie mocniejsze auto i może stąd to wrażenie. Dźwięk silnika nie zachwyca mimo że to v6. Omega ładniej brzmiała jednak była sporo wolniejsza. Jest dobrze ale mogłoby być lepiej. Dla pocieszenia powiem że jeździłem też 180-ką w automacie i tam silnik jest za słaby. Niby to samo auto a jednak zupełnie inna kategoria wrażeń. Po tym zdarzeniu zacząłem doceniać silnik w swoim aucie.
~rocznik 1955
Limuzyna 1.8 180 K 156KM 115kW
Silnik benzynowy o poj. 1597 cm3, 157 KM, z kompresorem,wersja BlueEfficiency - brak takiej wersji w opisie OCENY! Bardzo cichy. Prawdziwej mocy nabiera dopiero od obrotów 2800-3000. Wtedy dżwięk silnika to jakby wysoki \"wizg\". Maksymalne obroty to 6450. W jeździe miejskiej (Warszawa)optymalne obroty przy spokojnej jeździe (sugerowane również przez komputer) to 1200-1500 obr/min!!! Przyspieszenie do 100 km/h to nie więcej niż 9,5 s.
~d
Kombi T204 1.8 200 K 184KM 135kW
Elastyczność dobra, na razie pozytywne odczucia - nie piłowałem go jeszcze z racji małego przebiegu, ale przy niskich obrotach zachowuje się bardzo zadowalająco. Przesiadłem się z diesla więc bardzo cichutko. Przy większych obrotach mało \"rasowy\" dźwięk - niektórzy mówią jak odkurzacz (pewnie z racji małej pojemności - tak naprawdę to 1.8 - 184KM)
~Merc
Kombi T204 1.6 180 K BlueEFFICIENCY 156KM 115kW
Niby moc nie jest wysoka jednak doładowanie kompresorem (230 Nm) robi swoje. Dzięki temu zbiera się dość dobrze i jest elastyczny- choć zawsze mógłby trochę lepiej...ale jak na najmniejszy i najsłabszy silnik w ofercie daje radę. Spalanie na akceptowalnym poziomie-podałem wartości dla benzyny- LPG + 20%
~Tomek
Limuzyna Facelifting 200 CDI BlueEFFICIENCY 136KM 100kW
Jak na razie pancerny !!! Moze dlatego, że nie oszczędzam na oleju i wymieniam co 12500km zamiast 25000km. 20000 km temu wlałem przypadkowo benzynę.....przejechałem 5km zanim się zorientowałem. Zrobiłem plukanie i na razie nic się nie dzieje - nic nie cieknie....a może i jest bardziej dynamiczny :)
~Kamilos01
Kombi T204 1.8 200 K 184KM 135kW
Moc idealna do gabarytów auta, bardzo elastyczny - dzięki kompresorowi ma parę już od niskich obrotów. Jedyne zastrzeżenie jakie do niego mam to głośna praca na postoju ( podczas jazdy jest ok ), no i ten dźwięk nie jest jakoś specjalnie atrakcyjny - wina małej pojemności.
Dziennik kosztów dla Mercedes Klasa C W204
8,1
10,3
11,8
~marcin
Limuzyna 2.2 220 CDI 170KM 125kW
Silnik mocny, w miescie paliwozerny (przy duzych korkach komputer pokazuje 14/100) na trasie bardzo oszczedny (6.5/100) Moze troche halasuje i drzy podczas pracy na biegu jalowym ale i tak nie zamienilbym na nic innego. Serwisowany co roku nie sprawia problemow