Lista ocen Mercedes Klasa C W204 (57) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 72 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rocznik 1955
Limuzyna 1.8 180 K 156KM 115kW
Klimatyzacja trzystrefowa. Cały czas mam ustawioną na AUTO. Nie czuje się podmuchów powietrza ani nie słyszy działania klimy. Tylko na początku, gdy musi sie dostosować do założonej temperatury, to działa głośniej. NIGDY mi nie zaparowały szyby. Nic jej też \"nie czuć\". W zimie przy dużych mrozach pełne odszronienie szyb i ogrzanie wnętrza trwało ok. 3-4 minuty. Bardzo przydatna opcja to REST - ogrzewanie wnętrza po wyłączeniu silnika...
~Majkel
Limuzyna Facelifting 200 CGI BlueEFFICIENCY 184KM 135kW
Tutaj bez zastrzeżeń - po latach klima dwustrefowa nadal b.sprawnie chłodzi, nagrzewa standardowo i dobrze utrzymuję wybraną temperaturę. Fotele wentylowane i podgrzewane również spełniają swoje zadanie. Z drobnostek chciałoby się jeszcze podgrzewaną przednią szybę i kierownicę :)
~il Dottore
Limuzyna 2.2 220 CDI 170KM 125kW
Znowu tylko dobrze bo - jak to w dieslu-ogrzewanie działa z pewnym opóźnieniem. Kto zamawia wóz jako nowy - polecam opcję Webasto! Klima - nie wiem jak działa, bo mam wóz od jesieni, nie było okazji sprawdzić. Szyba przednia - trzeba paru minut żeby para odpuściła.
~bikepromotor
Limuzyna 2.2 220 CDI 170KM 125kW
Szyby odparowują szybko, wentylacja nie jest głośna, ale auto nagrzewa się zimą kiepsko. Nie tylko trochę za długo, ale czasami wręcz nie dogrzewa. To problem dzisiejszych wydajnych diesli, dlatego Mercedes powinien mieć dodatkowe ogrzewanie.
~Mateusz
Kombi T204 Facelifting 250 CDI BlueEFFICIENCY 204KM 150kW
przy 200 tys pojawiają się " świerszcze" w kratkach wentylacyjnych, narazie tylko w zimie przy namarzniętym aucie. po nagrzaniu świergolenie znika. Wymiana wiatraka jakieś 500 zł i mozna ogranąc samemu
~Merc
Kombi T204 1.6 180 K BlueEFFICIENCY 156KM 115kW
Pierwszy samochód w którym ustawiam climatronic na auto i nie urywa głowy. Logicznie steruje nawiewem tak, że nie ma przeciągów. Jak ustawiam 20 stopni to faktycznie tyle jest cały czas a nie 15 czy 25.
~Szymcio
Limuzyna Facelifting 200 CDI BlueEFFICIENCY 136KM 100kW
Samochód szybko się nagrzewa a klimatyzacja bardzo dobrze chłodzi nawet w najgorsze upały. Do kabiny nie dochodzą żadne brzydkie zapachy z zewnątrz za pomocą oryginalnego filtra kabinowego.
~PP_FF
Limuzyna 1.6 180 K BlueEFFICIENCY 156KM 115kW
Bardzo szybko się nagrzewa w zimie i świetnie schładza się kabina w upał. Bardzo dobrze wykonany układ wentylacji. Świetna automatyczna klimatyzacja dwustrefowa z nawiewami również z tyłu kabiny.
~Jasion
Limuzyna 1.8 200 K 184KM 135kW
Dobre, lecz mogło by być troszkę cichsze szczególnie gdy jest nastawione na mocne dmuchanie. Szyby w zimie odparowują błyskawicznie co jest spowodowane nawiewem przedniej i tylnej szyby.
~milkor
Limuzyna 2.2 220 CDI 170KM 125kW
to moje 7 auto i jeszcze żadne w takim tempie się nie rozgrzewało, jestem bardzo mile zaskoczony, grzane szyby powodują że zimą ani razu ich nie skrobałem. Plus za tylny nawiew