Lista ocen Mercedes Klasa C W204 (77) - Całokształt

Na liście zabraknie 52 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek
Limuzyna 1.8 200 K 184KM 135kW
Zaskakująco niska kultura jakości jak na niemieckie auto. Poprzednia Skoda Superb nie psuła się nigdy w porównaniu do mesia. Straszliwe serwisy - makabra! Umówienie się w poniedziałek na termin w piątek nie jest możliwe. Więc jak się coś zepsuje, to jeździsz Toyotą swojej żony. Przez tydzień. Żona ciosa kołki na Twoim łbie, a serwis mówi, że zresetował komputer i auto znowu jeździ. Przez jakieś 100 km. Potem znowu jeżdzisz przez tydzień...
~Marcin Brych
Kombi T204 2.2 250 CDI BlueEFFICIENCY 204KM 150kW
Super auto. Mocny 204konny silnik OM 651 i przy tym oszczędny. Kupiłem przy przebiegu 155tys i sprzedaje przy przebiegu 219tys . Żal sie rozstawać ale czas na następnce s205:) Ilość miejsca do zaakceptowania. Gdybym miał kupić ponownie to auto napewno bym kupił ale z automatyczną skrzynią biegów. Mity o wtryskach pompie Delphi można sobie darować , lejesz dobrej jakości paliwo zmieniasz filtr paliwa co 30tys km olej co 10tys i jeździsz...
~Majkel
Limuzyna Facelifting 200 CGI BlueEFFICIENCY 184KM 135kW
Autko kupiłem ok. rok temu, zimę przetrwałem, 10k zrobiłem więc czas na podsumowanie. Wersja Avantgarde, z polskiego salonu, w chwili kupna 90k przebiegu i bardzo zadbany. Do Merca przesiadłem się ze Swifta 06' więc doznałem jakościowego szoku (stąd ocena prawdopodobnie zaburzona) - szybki, cichy, komfortowy, wszystko solidnie spasowane, skóry, bajery no i te miodne Xenony! Całokształt to takie solidne 4+, poniżej uszczegółowię opis.
~franko85
Kombi T204 2.2 200 CDI BlueEFFICIENCY 136KM 100kW
Bardzo przyjemne auto zarówno pod względem wizualnym jak i funkcjonalnym. Silnik elastyczny i w zasadzie pancerny. Stosunkowo niskie spalanie - 6l jak na auto tych gabarytów to wynik bardzo dobry. U mnie wersja Avantgarde połączenie białych skór z tapicerką materiałową. Auto bezawaryjne - tylko zmiana oleju i filtrów. Łatwo można przeprowadzić serwis samemu. Moim zdaniem bardzo niedoceniane na rynku polskim - a szkoda. Śmiało mogę polecić to...
~milkor
Limuzyna 2.2 220 CDI 170KM 125kW
Sedan z pakietem AMG. W porównaniu z poprzednimi autami bardzo podoba mi się jakość wykonania i użyte materiały. Po za tym auto bardzo wygodne i dobrze wyciszone. Nigdy nie podobały mi się mercedesy, ale ten nie jest ani za duży ani za mały - taki zgrabny, do tego te zacięcie sportowe powoduje że może się podobać. Daje też sporo frajdy z jazdy. Wkurza trochę etykieta marki, "merca se kupił" - i już cena czegokolwiek + 10 % :)
~kawał byka
Coupe 250 BlueEFFICIENCY 204KM 150kW
Zmieniłbym silnik na wolnossący i o większej pojemności, poza tym bardzo dobrze. Downsizing jest nie dla mnie. Rewelacyjne inteligentne światła bi-xenonowe + doświetlenie zakrętów robią wrażenie. Zawieszenie o niebo lepsze od BMW (przynajmniej na naszych drogach, a nie na torze wyścigowym), no i zwykłe opony i koło zapasowe, a nie run-on-flat, które może są dobre na niemieckich autostradach, a nie w Polsce.
~d
Kombi T204 1.8 200 K 184KM 135kW
W sumie rewelacyjne auto. Miałem kupić alfę 159 w kombi, a moim wymarzonym było bmw 3. Z przodem w avantgardzie może imho stawać w szranki z alfą jeśli chodzi o wygląd. A na polskich drogach myślę teraz, że bmw odpada porównując z c klasą w codziennym użytkowaniu (komfort dużo wyższy, a przy dynamicznej jeździe ten sam poziom). Audi odpadło z uwagi na przedni napęd, chociaż tyłeczek w kombi ma może ciut ładniejszy.
~Robert
Limuzyna 1.8 200 K 184KM 135kW
Jeden z lepszych samochodów jakimi miałem okazję jeździć. Znakomicie się zbiera. Silnik jest dynamiczny, pracuje bez zarzutów, szczególnie na wyższych obrotach. Jakość wykonania wnętrza jest znakomita. Z poważniejszych usterek przez ponad 10 lat użytkowania była zablokowana stacyjka i niewielkie problemy z układem hamulcowym. Uporczywą wadą są tylne siedzenia które się nie składają (wersja sedan).
~Andrzej
Limuzyna 3.0 350 CDI 4MATIC BlueEFFICIENCY 224KM 165kW
Naprawde mam model c 320cdi 4matic. Wygodna limuzyna o dobrych osiagach z automatem. Mam zrobiony program na 250KM i 615NM. Silnik v6 jak na diesla ma dobra kulture pracy i dobrze radzi sobi z wazacym 1780kg samochodem. Bardzo zwrotny samochod wygodny na trasy w korkach troche ospale dziala skrzynia 7G i aby szybko zwawo ruszac trzeba wciskac mocniej gaz a wtedy spalanie mocno skacze w gore.
Dziennik kosztów dla Mercedes Klasa C W204
8,1
10,3
11,8
~Maciek z Chile
Kombi T204 1.8 200 K 184KM 135kW
Dzwiek radia swietny, zmieniarka CD MP3 ok, ale oprogramowanie radia z defektami - nie trzym pamieci przy regulacji stacji na kierwnicy i cigle wraca do pozycji numer 1. W czasie podrozy szuka stacji a jak sie wroci do domu to nie ma na skali tych lokalych i nie da sie ich wybrac, chyba zeby wylaczyc stacyjke, ale kto ma na to ochote wracjajac z trasy do domu. Software bug