Lista ocen Mercedes Klasa E W210 Kombi S210 (52) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dryguś
Kombi S210 2.0 136KM 100kW
kupiłem dziesięcioletnie auto z przebiegiem prawie 300000 tyś rozsądny przebieg zakładając ze gro Niemców ma dalej do roboty niż my a i na wczasy tez polecą średnia roczna 30000 ja robię podobnie.Czasem patrze na allegro na mietki z podobnego rocznika z przebiegami 150000 i dziurami w fotelach, to mnie śmiech ogarnia. Adolf od którego kupowałem auto to nie był mały szkopek tylko kawał Niemca a i ja sroce z pod ogona nie wypadłem a zużycie...
~Lisander
Kombi S210 2.9 Turbo-D 129KM 95kW
E-klasa z tym silnikiem czyli 2.9TD jest bardzo niezawodnym samochodem. Powazne ustarki sie nie zdazaja. Chyba ze zaniedbamy wymianie olejow i filtrow. Tak jest to bardzo niezawodne auto. Przez to ze silnik nie jest wysilony nie jest tak bardzo skomplikowany jak w nowszych mercedesach. Jezeli chodzi o powazne usterki to slyszalem ze turbiny lubily siadac a koszt regeneracji takiej turbiny to od 700 do 1000 zl
~dawid
Kombi S210 3.2 CDI 197KM 145kW
tragedia mam go rok a już zdążyłem wpakować w niego prawie 7 tysięcy 1.pęknięty amortyzator tył-wymiana dwóch 2160 zł 2.pęknięty napinacz paska wielorowkowego 300 zł 3.naprawa alternatora koszt 470 zł 4.naprawa rozrusznika 300 zł 5.naprawa wyświetlaczy w liczniku 400 zł 6.wymiana chłodnicy klimy 600 zł.wszystkiego już nie pamiętam co chwilę coś a już czuć że turbina się blokuję normalnie masakra
~Kombi 97\' e mail : mech30@wp.pl
Kombi S210 2.9 Turbo-D 129KM 95kW
Napewno powazna usterka jest rdza i zdecydowanie to minus tego auta . Pogryzionych mam kilka elementow , jednak na wiosne zrobie wszystko jak nalezy i dalej bedzie hulal :) . Przede wszystkim trzeba ogladac zawiasy drzwi , progi ( cale gora- tam gdzie listwa i dol) , relingi dachowe , klape bagaznika , wokol okularow z przodu . Najlepiej jest sprawdzic caly , zeby pozniej nie bylo niespodzianek .
~mastercomp
Kombi S210 2.2 CDI 143KM 105kW
1,Pompowtryskiwacze - dramat. Zrobiłem 150 tys. i lałem ropę na renomowanych stacjach. Jeden pompowtryskiwacz kosztuje 200 PLN - to nie jest dramat. Od teraz przestałem dbać co leje.... nawet rzepak. 2. Zawieszenie nie pasuje do Polskich dziurawych dróg. 3. Reflektory to nieporozumienie - nawet ford Mondeo 1 z 1995 świecił lepiej. 4. Rdzewieje klapa tylna, progi, nadkola.
~Marcus
Kombi S210 2.0 Kompressor 192KM 141kW
pierwszy samochód, który stanął mi na drodze! Powód - polskie paliwo "zabiło" filtr... Nieszczelność układu doładowania znaleziono dopiero po 4 wizycie w serwisie (i to przy wsparciu kumpla). Mało tego, zawsze witają Cię chasłem "to niemożliwe..." i traktują jak barana, bo nie chcesz im zapłacić pare tysiaków za beznadziejną obsługę...
~KOBIETA_Wlkp
Kombi S210 2.7 CDI 170KM 125kW
NIE WYWOŁUJĘ WILKA Z LASU, ale....krótko po kupnie, coś się działo z pompą paliwa. Usterka zlikwidowana, ale laweta była potrzebna :( Należy uważać na kluczyk, bo gdy się uszkodzi, a będziesz daleko od domu....nie odpalisz. Nowy klucz...ok.800 złotych. Wskazane jest zawsze mieć w posiadaniu dwóch egzemplarzy.
~Aleksander Pisarzak
Kombi S210 2.0 136KM 100kW
uszczelka pod głowicą koszt 1700zł brutto plus robocizan , czyli planowanie głowicy , uszczelka z górnej półki, olej filtry, pasek napędowy, mycie silnika, sprawdzenie wycieków, wymiana świec i kabli,wymiana 2 cewek, podłączenie pod kmpa i sprawdzenie błędów- mechanik Wrocław.
~Michał
Kombi S210 2.2 CDI 143KM 105kW
BLACHA BLACHA BLACHA to porażka jak merc mógł nie ocynkowac blachy. Mnóstwo mikro zardzewiałych dziurek drzwi,nadkola,bagaznik dosłownie widac jak zmieniają kolor na rudy. Co jakis czas problemy z wtryskami i szczelnościa podkładkami miedzianym pod nimi.

Mercedes Klasa E W210 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~LZ
Kombi S210 2.2 CDI 143KM 105kW
ogólnie zawsze dojechałem do celu. Nawet jak płyn z zawieszenia wywaliło to dojechałem bez skutków ubocznych. Jedynie zablokowała mnie wyrwana łapa sprężyny przedniego zawieszenia, ale całe szczęście, że awarja nastąpila w mieście przy warsztacie.
Mercedes Klasa E W210 Kombi S210