Lista ocen Mercedes Klasa E W210 Kombi S210 (70) - Silnik

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~S210 2.0 Kompressor 186KM
Kombi S210 2.0 Kompressor 192KM 141kW
Rzędowy 4-cylindrowy silnik o mocy 186 KM świetnie radzi sobie z masą tego auta. Moment obrotowy wynosi tu 280 Nm. Od 3000 obr/min samochód niczym zdziczały wyrywa do przodu, zaś po przekroczeniu 3500 obr/min zamienia się w prawdziwą \"żyletę\" i dostarcza ogromnych emocji. Jest bardzo elastyczny. Auto dysponuje świetnymi osiągami za sprawą kompresora, napędzanego przez wał korbowy, który wspomaga silnik już od najniższych obrotów.
~Jacek
Kombi S210 2.9 Turbo-D 129KM 95kW
Silnik jest arcydziełem GWIAZDY. Mega-kosmiczna trwałość i bezawaryjność. Bardzo tani w eksploatacji. Praktycznie oprócz wymiany oleju i filtrów całkowicie bezobsługowy. Mimo dużego przebiegu mam jeszcze oryginalne turbo i nawet najmniejszego zapocenia na silniku. Mocy tyci mało, ale od jakieś 200tys.km zachipowałem go na 160KM i 390Nm. Dalej nic złego z silnikiem się nie dzieje.. -26st. mrozu i pali za pierwszym strzałem!!!!!!!!
~LZ
Kombi S210 2.2 CDI 143KM 105kW
Silnik to w sumie najlepszy element tego auta. Przez 80tyś km jakie nim zrobiłem to nic się większego nie działo. Jedynie musiałem uszczeklnić wtryski bo rano palić nie chciał. Koszt 200 zł i problem rozwiązany, reszta w sumie ok. Pamiętać należy, że to co licznik wskazuje w Mecedesie to w 99% nie jest prawdą, szczególnie gdy 10 letni diesel ma 200tyś km na szafie.
~janusz w-wa
Kombi S210 2.2 CDI 143KM 105kW
kupiłem auto bezwypadkowe z autentycznym przebiegiem 195000 km.użytkowałem przez 2 lata. W ciągu tego okresu przejechałem 65000 km i !!!!!!! katastrofa. Ten model mercedesa to po prostu rupieć.pełno ognisk rdzy- to na drzwiach,na tylnej klapie,na rantach pod uszczelkami,na progu itd. Ciągłe uszczelnianie wtrysków,wchodzenie w tryb 3000 obrotów
~merc
Kombi S210 2.9 Turbo-D 129KM 95kW
biorac pod uwage tamte lata silnik byl jednym z najlepszych diesli,moc trwalosc niskie spalanie.najlepiej o tym swiadcza taxi (to jest ich narzedzie pracy i zarobku) .nikt w zachodniej europie nie kupowal tak duzych diesli zeby jezdzic do kosciola,taniej wychodzily benzyny i narzekania wielu Polakow sa nieporozumieniem.
~Bachus
Kombi S210 2.9 Turbo-D 129KM 95kW
Silnik pod względem osiągów jak i spalania daje rade. Jest bardzo elastyczny nie ma problemów z dużymi górami tak jak poprzednik, nie grzeje sie i pali na dotyk. Dla mnie ma jedną wadę, mianowicie dzwiek jaki wydaje nie jest zbyt przyjemny. Ale nie ma co się dziwić w koncu to jednostka z busa. Od strony niezawodności super.
~drfaustus@wp.pl
Kombi S210 2.7 CDI 170KM 125kW
Silnik same pozytywy, niezwykle dynamiczny, najwyzszy moment \"łapie\" niemalze na calym zakresie obrotow. Gdy rozgrzany na trasie jedyne co dochodzi do uszu kierowcy to szum opon. Nieco gorzej sprawa wyglada zima, zanim motor sie rozgrzeje jest dosc slyszalny, no ale mruczenie diesla jest przyjemnym dla ucha :)
~Jan
Kombi S210 2.9 Turbo-D 129KM 95kW
Silnik 2.9 TD to mistrzostwo świata! Przebieg prawie 450 tyś a on nadal jest w świetnej formie. Jego spalanie w stosunku do mocy to śmiech na sali. Jest to jednostka z busa więc musiał być trwały, no i ten 5 cylindrowy dźwięk poprostu poezja! Polecam to auto tylko z silnikiem 2.9 TD 129KM
~mks83
Kombi S210 3.2 CDI 197KM 145kW
Silnik - super sprawa do takich gabarytów. Spalanie - zależy od stylu jazdy. Trasa nawet 6,5 litra/100km. Miasto wiadome, dużo wyższe. Ale przy takim silniku, takiej mocy, gabarytach i automatycznej skrzyni biegów o ekonomi się nie rozmawia. Tu rządzą emocje i frajda z jazdy.
~dunat_m@o2.pl
Kombi S210 2.9 Turbo-D 129KM 95kW
Doskonały !!!. Pięknie mruczy. Dynamiczny , oszczędny i mocny. Nieskomplikowany w eksploatacji a o naprawach można zapomnieć jak się ma podzespoły i pompę BOSZA. Trzeba po prostu dać temu silnikowi co trzeba a bardzo się odwdzięczy. Polecam!!!
Mercedes Klasa E W210 Kombi S210